Tether'in Çin İle İlişkisi Ortaya Çıktı • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether’in Çin İle İlişkisi Ortaya Çıktı

New York Başsavcısı tarafından yayınlanan belgeler, Tether’in bir dönem USDT’yi Çin menkul kıymetleriyle desteklediğini ortaya koydu.

tether mev botu

New York Başsavcısı tarafından yayınlanan belgeler, Tether’in bir dönem USDT’yi Çin menkul kıymetleriyle desteklediğini ortaya koydu. 

Başsavcı tarafından yayınlanan belgelere göre Tether, China Construction Bank ve Agricultural Bank of China gibi bankalar tarafından ihraç edilen menkul kıymetlere sahipti. Bir süredir Tether’in stablecoin’ini Çin menkul kıymetleriyle desteklediğine dair pek çok söylenti dolaşıyordu. Şirket bu konuda sessiz kalırken, Eylül 2021’de Evergrande tarafından ihraç edilen ticari kağıtları elinde bulundurduğunu yalanlamıştı.

Belgeler, Başka Gelişmeleri de Ortaya Koydu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, herhangi bir Çin ticari senedine sahip olmadığını belirtti. 

Şirket, o dönemde konu ile ilgili yanlış bilgiler yaymaya devam edenleri eleştirmiş ve yanıldıklarını söylemişti. New York başsavcısının bilgi edinme özgürlüğü talebi üzerine yayınladığı bu belgeler, stablecoin ihraççısının Deutsche Bank, Barclays Bank ve ArcelorMittal gibi şirketler tarafından ihraç edilen menkul kıymetlere de sahip olduğunu gösterdi. 

Yayınlanan bu belgeler, NYAG tarafından Tether hakkında yürütülen ve 2021’de bir uzlaşma ve para cezasıyla sonuçlanan soruşturmada toplanan verilerin bir parçası. Şirket, 2021’deki dava sürecinden beri USDT’nin desteğinden tüm ticari kağıtları çıkardığını iddia ediyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x