Yükleniyor...

Tether Kurucu Ortağı: UST’nin Çöküşü Sürpriz Değil

Tether kurucu ortağı Reeve Collins’e göre UST’nin çöküşü algoritmik stablecoinlerin sonu olabilir.

tether kurucu ortagi ustnin cokusu hakkinda konustu

Tether kurucu ortağı Reeve Collins’e göre UST’nin çöküşü algoritmik stablecoinlerin sonu olabilir. 

Tether kurucu ortağı Collins, İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda UST hakkında konuştu. Collins, UST fiyaskosunun algoritmik stabilcoinlerin “muhtemelen sonu” olduğunu ve bu tarz bir çöküşün şaşırtıcı olmadığını söyledi:

“Paranın çöküşü talihsizlik… ancak bir sürpriz değil. Bu algoritmik bir stablecoin. Yani bir grup akıllı insan bir parayı bir dolara nasıl sabitleyeceğini bulmaya çalışıyor. (…) Ve birçok insan son birkaç ayda parasını çekti çünkü bunun sürdürülebilir olmadığını anladı. Yani bu çöküşün kademeli bir etkisi oldu. Ve muhtemelen çoğu algoritmik stabilcoinin de sonu olacak.”

Daha önce birçok piyasa yorumcusu UST’nin olası çöküşüne dair görüşlerini paylaşmıştı. Benzer şekilde, piyasadaki en büyük ikinci stablecoin olan USD Coin’in (USDC) ihraçcısı Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire de UST’nin bir stablecoin için yüksek riskli bir çerçeveye sahip olduğunu söylemişti. 

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise Collins’in bu görüşüne katılmıyor. Ona göre stablecoinler tasarım gereği kusurlu değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner