Yükleniyor...

Tether: Rezerv için Bitcoin Alacağız

Tether, bu aydan itibaren karının bir kısmını kullanarak stablecoin rezervleri için düzenli olarak Bitcoin satın alacağını duyurdu.

tether mev botu

Tether, bu aydan itibaren karının bir kısmını kullanarak stablecoin rezervleri için düzenli olarak Bitcoin satın alacağını duyurdu. 

Stablecoin ihraççısı Tether, 17 Mayıs Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yeni bir yatırım stratejisi olarak Bitcoin satın alacaklarını söyledi. Tether, yatırımlardan elde edilen karın yaklaşık yüzde 15’ine kadarını BTC satın almak için tahsis edeceğini ve token’ları rezerv fazlasına ekleyeceğini belirtti.

Tether: Bu Hamleyi Stablecoin Rezervlerini Güçlendirmek İçin Yapıyoruz

Açıklamaya göre şirket, BTC stoklarını herhangi bir üçüncü taraf saklama kuruluşu kullanmadan kendi başına muhafaza edecek. 

Tether’in 2023 birinci çeyrek raporuna göre rezervlerin yüzde 85’i nakit ve ABD Hazine bonoları gibi nakit benzeri varlıklarda tutuluyor. Şu anda 131 milyar dolarlık değere sahip bir varlık sınıfı olan stablecoin’ler, kripto para altyapısının çok önemli bir yapı taşı haline geldi. Bunun yanı sıra, başta ABD doları olmak üzere harici bir varlığa sabitlenerek devlet tarafından verilen itibari para ile dijital varlıklar arasındaki ticareti ve işlemleri kolaylaştırdı. 

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında, firmanın BTC satın alma kararının stablecoin rezervlerini güçlendirmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçladığı belirtildi. 

Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino yaptığı açıklamada: “Bitcoin esnekliğini sürekli olarak kanıtladı ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıktı. Bitcoin’e yaptığımız yatırım sadece portföyümüzün performansını artırmanın bir yolu değil, aynı zamanda kendimizi dönüştürücü bir teknolojiyle uyumlu hale getirmenin bir yöntemidir” ifadelerini kullandı. 

Şirket, gerçekleşmemiş sermaye kazançlarını göz ardı ederek BTC satın almak için yalnızca yatırım faaliyetlerinden elde edilen karları kullanacağını söyledi. 

Bununla birlikte Tether, daha küçük yatırımları arasında iletişim sistemleri, enerji ve Bitcoin madenciliği altyapısı gelişmeye de odaklandığını söyledi. Tether, rezervleri konusunda şeffaf olmaması ve tartışmaları yatırım kararları nedeniyle yıllardır kripto sektöründe eleştiriliyor. Ancak firmanın amiral gemisi olan USDT, Mart ayında ABD’deki bölgesel bankacılık krizinin en büyük ikinci stablecoin olan Circle’ın USDC’sini etkilemesiyle birlikte güvenli bir liman olarak ortaya çıktı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x