Tether, Uruguay'da Bitcoin Madenciliğine Yatırım Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether, Uruguay’da Bitcoin Madenciliğine Yatırım Yaptı

Tether, enerji üretimi ve sürdürülebilir madencilik operasyonlarının başlatılması için Uruguay'da yatırım yaptığını duyurdu.

Tether uruguay

Tether, enerji üretimi ve sürdürülebilir madencilik operasyonlarının başlatılması için Uruguay‘da yatırım yaptığını duyurdu.

Yaklaşık 83 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan USDT‘nin ihraççısı Tether, küresel çapta yatırım yapmaya devam ediyor. Daha önce Tether, rezervleri için Bitcoin almaya başlayacağının mesajını vermişti. Stablecoin ihraççısı, yeni bir yatırım yaptığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether, Uruguay’da sürdürülebilir Bitcoin madenciliği operasyonlarının başlatılmasına yatırım yaptığını aktardı. Buna göre şirket, Bitcoin madenciliğini desteklemek amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneliyor.

Tether, Uruguay’da Enerji Üretimine Yatırım Yaptı

USDT ihraççısı Tether, Uruguay‘da Bitcoin madenciliğine yönelik yatırım gerçekleştirdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, yenilenebilir enerji aracılığıyla Bitcoin madenciliğinin kapsamı genişletilecek.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether’in Bitcoin’in gücünden ve Uruguay‘ın yenilenebilir enerji kapasitesinden yararlanacağını belirtti. Ayrıca Ardoino, şirketinin Bitcoin madenciliğine öncülük ettiğini aktardı.

Uruguay, yenilenebilir enerjide yakaladığı yüzde 94‘lük doğal üretim ile öne çıkıyor. Ülkede ağırlıklı olarak rüzgar ve güneş enerjisi kullanılıyor. Ülkedeki bu potansiyel kaynaktan yararlanmak isteyen Tether, sürdürülebilir Bitcoin madenciliği konusunda yeni bir hamle yaptı. Ancak şirketin ne kadarlık ve nasıl bir yatırım yaptığı aktarılmadı.

Son olarak şirket, yaptığı yatırımların ve yürüttüğü geliştirmeler dahilinde enerji sektöründen uzmanları işe almaya başladı. Ekibi büyütmek için mesai harcayan Tether, erişimini finans ve iletişimden ayrıştırarak enerji sektörüne de yoğunlaştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x