Yükleniyor...

Tether (USDT), Bitcoin’i (BTC) Geride Bıraktı!

Elde edilen verilere göre Tether (USDT), Bitcoin'i (BTC) günlük işlem değeri açısından geride bıraktı.

tether usdt bitcoini btc geride bıraktı

Elde edilen verilere göre Tether (USDT), Bitcoin’i (BTC) günlük işlem değeri açısından geride bıraktı. Messari verilerine göre Bitcoin’in günlük işlem hacmi 1.5 milyar dolara yakınken, Tether’in hacmi 2.5 milyar dolara yakın.

Tüm stablecoin’lerin para tabanı, ikinci çeyrekte 3,8 milyar doların altından 12 milyar doların üzerine çıktı. Daha önce bildirildiği gibi, Tether’in dolaşımdaki arzı 15 Temmuz’da resmi olarak 10 milyar doları geçti. Tether dışında, on haneli bir piyasa değerine sahip sadece iki kripto para birimi (Bitcoin ve Ethereum) var.

USDT, geçtiğimiz ay ayarlanmış günlük işlem hacmi açısından Bitcoin’i geçti. Nisan 2019’da, kripto para birimi lideri BTC de dolar ticaret hacmi açısından dolara sabitlenmiş rakibine zemin hazırladı.

10 Kattan Fazla Artış Yaşadı

Tether, son birkaç yıldır önceki boğa piyasasının zirvesinden bu yana on kattan fazla bir artışa tanık oldu. USDT esas olarak trader’lar tarafından piyasadaki düşüşler sırasında oynaklıktan kurtulmak için kullanılması nedeniyle bilinir.

En popüler kripto para birimi, Çinli trader’lar tarafından ülkenin sıkı sermaye kontrollerini atlatmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, firmanın kurucu ortağı NicCarter, Tether’in egemenliğinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin faydasını tehdit etmediğine inanıyor.

Merkezi Yapıları Tartışılıyor

Ünü iflas söylentileri ve sayısız dava ile birleştirilen Tether, Circle ile birlikte Ethereum adreslerini kara listeye aldı. Bu durum da kötü aktörlerin kötü kazanılmış fonlara erişmesini önlemek için hareket gerekliyken, istikrarlı paraların merkezi yapısı hakkında bir tartışma başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner