Yükleniyor...

Tether (USDT) Para Yağdırmaya Devam Ediyor!

En büyük stablecoin'in ihraççısı Tether'in para basma makinesi çalışmaya devam ediyor.

tether basilmaya devam ediyor

En büyük stablecoin’in ihraççısı Tether’in para basma makinesi çalışmaya devam ediyor. Şirket son 24 saat içerisinde toplamda 161 milyon dolar değerinde USDT bastı. Böylece son üç ayda basılan ABD Doları ile desteklenen USDT’nin değeri ise 627 milyon dolar seviyesine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasına taze para getirebilecek yeni USDT arzı, Bitcoin’in (BTC) üzerindeki büyük satış baskısı sonrası ortaya çıksa da kripto piyasaların geçmişine baktığımızda bunun yakın zamanda lider kripto birimi için yükselişin ayak sesi olabilmesi mümkün.

Tether, 3 ay içerisinde dolaşımdaki arzını yüzde 13,3 artırarak 161 milyon değerdinde USDT bastı. Tether’in son verileri, şirketin USDT bilançosunun önemli ölçüde şiştiğini gösteriyor. Şu anda yaklaşık 5.5 milyar USDT dolaşımda bulunuyor. ABD doları ile destekli stabilcoin ihraççısı Tether’in Bitcoin’in sert düşüşüyle gelen yoğun talebi karşılamak için son dönemde para basımına ağırlık verdiği düşünülüyor.

Tether Arzı

USDT’nin dolaşımdaki arzının büyük artışı Bitcoin’in fiyatı için oldukça önemli. Çünkü son birkaç yıl içerisinde Bitcoin’in fiyat eğilimi ile USDT arasında tuhaf bir ilişki oluştu. Capriole’de bir yatırımcı olan Charles Edwards, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Tether’de yaşanan artışın Bitcoin için sağlıklı bir işaret olduğunu şu sözlerle ifade etti:

Tether’in piyasa değerinde yaşanan değişiklikler Bitcoin’in son 1.5 yılda fiyatının yönlendirdi. 5 Ocak 2020’de de durum aynıydı. Bu sağlıklı bir işaret.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x