Yükleniyor...

Tether (USDT) Rezervlerinde Düşüş Yaşanıyor

Stablecoin’ler, son üç ayda piyasa değerine günde 100 milyon dolar ekledi

tether usdt rezervlerinde dusus yasaniyor

Stablecoin’ler, son üç ayda piyasa değerine günde 100 milyon dolar ekledi. Tether, 7 Eylül 2020 itibariyle Bitcoin’in 1.84 katı işlem hacmiyle bu piyasa değerine önemli bir katkıda bulundu. Ancak bu, buzdağının sadece görünen kısmı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerini kripto-kriptodan kripto-fiat borsalarına taşımak için kullanılan borsalardaki Tether rezervleri son 3 ayda önemli ölçüde düştü. Cryptoquant’tan gelen verilere göre, Tether Binance, OKEx ve Huobi gibi en iyi borsalardaki rezervlerde düşüşler yaşandı.

Coinmarketcap verilerine göre Binance, spot piyasa ticaret hacminin %41’inden fazlasını elinde bulunduruyor. Bu büyüklükteki bir borsada USDT rezervi düştüğünde, bu tamamen bir tesadüften fazlasıdır. USDT rezervleri borsalarda düştü ve bu değişiklikler burada gözlemlenebilir.

BTC Piyasa Değeri Artmıştı

12 Ağustos’ta döviz rezervlerinden 277 milyon USDT düşmüş ve 20 Ağustos’ta 1 milyar USDT eklenmişti. 12 Ağustos’ta borsalardaki USDT rezervinin düşmesinin ardından Bitcoin’in piyasa değeri arttı. 20 Ağustos’ta 6 milyar doları vurdu. Bir milyar USDT borsaları bastığında, sadece Eylül ayının ilk haftasında düşüş yaşadı ve toparlandı. Bu, Tether’in Bitcoin’in piyasa değeri üzerinde böyle bir etkiye sahip olduğu ilk örnek değil. Trader’ların Tether’e bakış açısı, onun davranışından farklı duruyor.

Bitcoin’in ‘dijital altın anlatısı’ ona bir itibar kazandırdı, ancak Tether geçtiğimiz yıl trader’lardan sürekli ilgi gördü. Tether düşük oynaklığa ve öngörülebilir piyasa döngülerine sahip bir değer deposu ve Bitcoin’in fiyat trendini istenen yönde hareket ettirmek için kullanılabilecek bir araç olarak görülüyor. Bitcoin için fiyat ve piyasa değeri, spot borsalardaki likiditeye oldukça duyarlı.

Büyük miktarlarda Bitcoin satın alanlar için denizaşırı işlemleri kolaylaştıran Tether, Bitcoin’in yapabileceğinden daha fazlasını yapıyor. Tether, spot borsalarda yeni alıcıları kendine çekerken ve kripto-kripto borsalarında kurumsal alım satımları kolaylaştırırken kendisi için bir niş oluşturdu. Kısa süre önce düşen Tether, döviz rezervlerine tekrar girdiğinde, likidite seli Bitcoin fiyatlarında ani bir düşüşe neden olabilir. İyileşmesi işlem hacmine bağlı olacak ve Tether, borsalarda 24 saat ticaret hacmine hakim olacak.

Her bir alım satım kararı, döviz rezervlerini ve Bitcoin ve Tether’in likiditesini etkiler. Balina hareketlerinin fiyatları karıştırdığı yaygın bir inanıştır, ancak günlük bazda perakende alıcıların alım satım kararları Bitcoin veya Tether’e karşı olasılıkları artırıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x