Yükleniyor...

Tether (USDT), Ripple’ı (XRP) Tahtından Edebilir!

Ripple (XRP), yılın başından Şubat ayının ortasında kadarki dönemde yüzde 80 oranında değer kazanırken, o zamandan bu yana yüzde 20 değer kaybetti.

Ripple XRP 3

Ripple (XRP), yılın başından Şubat ayının ortasında kadarki dönemde yüzde 80 oranında değer kazanırken, o zamandan bu yana yüzde 20 değer kaybetti. Son piyasa çöküşüyle son yılların en sert düşüşlerden birini gören XRP büyük bir riskle karşı karşıya.

Bitcoin Cash’in (BCH) kısa süreli yükseliş trendiyle hem Ripple’ı (XRP) hem de Ethereum’u (ETH) geçtiği 2017’den bu yana XRP sürekli olarak üçüncü en büyük kripto para olarak ilk ondaki yerini güçlü bir şekilde korumayı başardı. Ancak şimdi işler değişebilir ve Tether (USDT) Ripple’ın (XRP) yerini alabilir.

Kripto Para Piyasası ve ABD Borsaları

Şu anda, kripto para piyasasının eğilimi çeşitli makro ve jeopolitik riskler nedeniyle ABD borsaları ile birlikte hareket ediyor. Küresel hisse senedi piyasaları, ABD hisse senedi piyasasının 1987’den sonraki en kötü günlerini yaşamasının ardından düşük seviyelerden alıcı buldu ve bir miktar toparlandı. 12 Mart’ta Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi (DJIA) yüzde 9.99 düştü ve bu düşüşe Bitcoin’in (BTC) tepkisi oldukça sert oldu. En büyük kripto parada tarihin en büyük tasfiyesi yaşandı ve kısa bir süre içerisinde yüzde 50’den fazla değer kaybederek 3.600 dolara geriledi.

Bitcoin fiyatının düşmesi XRP ve Ethereum gibi altcoin’leri son yılların en düşük seviyelerine itti. XRP fiyatı 2017 ortasından bu yana görülmeyen bir seviye olan 0,11 dolara kadar düşerken toplam piyasa değeri ise 4.8 milyar doları gördü. Değeri ABD dolarına endeksli stablecoin Tether’in piyasa değeri yazım sırasında 4.6 milyar dolar. Tether, XRP fiyatının önümüzdeki haftalarda 0,11 doların altına düşmesi durumunda XRP’yi tahtından edebilir ve üçüncü sıraya oturabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner