Yükleniyor...

Tether (USDT) XRP’nin Tahtına Göz Dikti

Şu anda ilk on arasında dördüncü kripto para birimi olarak gösterilen en popüler stablecoin olan USDT, Ripple’ın XRP'sine hızla yaklaşıyor.

XRP 1

Şu anda ilk on arasında dördüncü kripto para birimi olarak gösterilen en popüler stablecoin olan USDT, Ripple’ın XRP’sine hızla yaklaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

COVID-19 krizinden önce başlayan stablecoin artan popülaritesi nedeniyle, Tether son zamanlarda ilk on kripto listesinde dördüncü sıraya yerleşti. Şimdi ise popüler stablecoin Ripple’ın yerine göz dikti.

Tether, XRP’nin Yerini Alabilir Mi?

Önde gelen yatırımcı ve girişimci Alistair Milne, Tether’ın piyasa değerinin hızlı bir şekilde büyüdüğü için USDT’nin, XRP’nin yerini alarak ilk üçe girebileceğini söyledi.

CoinMarketCap’tan alınan piyasa verilerine göre, USDT’nin üçüncü sıraya çıkmasının mümkün olduğu gözüküyor. Ayrıca Alistair Milne, stablecoin’lerin toplamının zaten XRP’yi çoktan geride bıraktığını belirtti.

Tether’ın Popülaritesi Artıyor

Genel olarak stabilcoin’lerden bahsetmişken, Ethereum, 2017 ve önceki yıllarda ICO’lar için olduğu gibi, stabilcoin’leri başlatmak içinde en popüler platform haline geliyor.

Çoğu analist ETH ağında oluşan devasa DeFi programlarının ETH’nin benimsenmesini arttıracağını ve varlığın fiyatını yükselteceğini düşünüyor.