Yükleniyor...

Tether (USDT), XRP’yi Geride Bıraktı

Tether’in stablecoin’i USDT, geçtiğimiz günlerde farklı ağlardan gelen verilere göre Ripple’ın XRP’sini zaten geride bırakmıştı.

tether usdt xrpyi geride bıraktı

Tether’in stablecoin’i USDT, geçtiğimiz günlerde farklı ağlardan gelen verilere göre Ripple’ın XRP’sini zaten geride bırakmıştı. Şimdiyse CoinMarketCap verilerine göre de USDT öne geçti. Önceki gün kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşandı. Hal böyle olunca insanlar stablecoin’lere yönelmeye başladı. Bu şekilde paralarını korumaya amaçlayan tüccarlar, USDT’nin de yükselmesini sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

USDT

Üçüncü Oldu

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde USDT’nin Messari verilerine göre XRP’nin önüne geçtiğini sizlere bildirmiştik. Şimdiyse CoinMarketCap verilerine göre de USDT 8.794 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8.792 milyar dolarlık piyasa değeri olan XRP’yi geride bırakmış durumda. İki kripto para arasında kıyasıya bir çekişme yaşanıyor.

USDT Gün Geçtikçe Büyüyor

USDT, gün geçtikçe büyüme gösteriyor. Kripto para biriminin piyasa değeri son birkaç haftada ciddi oranda artış yaşadı. Glassnode, bu konuyla alakalı bir paylaşım yaparak, USDT’nin büyüyüşünü gösterdi.