Yükleniyor...

Tether (USDT) Yok Olursa Kripto Para Piyasasında Neler Olur?

2.

Tether USDT Yok Olursa Kripto Topluluğunda Neler Olur

2.500’den fazla katılımcıyla yapılan yeni bir anket, Tether‘in (USDT) yok olması durumunda kripto para piyasasında ne olabileceğine ışık tutuyor. Kruger tarafından yapılan anket kripto topluluğunun bu konuda ikiye bölünmüş olduğunu gösteriyor.

Anketin sorusu “Eğer Tether giderse Bitcoin’e ne olur?” şeklinde ve anket sonuçları şu şekilde:

  • Katılımcıların %24’ü Bitcoin’in gerçekten yükseleceği görüşünde.
  • Katılımcıların %16’sı Bitcoin’in önce yukarı sonra aşağı hareket edeceği görüşünde.
  • Katılımcıların %38’i geçici olarak %10-40’lık bir çöküşün muhtemel olacağı görüşünde.
  • Katılımcıların %22’si sonucun felaket olacağını düşünüyor ve yeni diplerin görüleceği görüşünde.

Anket sonuçlarına birkaç farklı perspektiften bakılabilir. Öncelikle, sadece yüzde 22’si açık bir şekilde Tether’in çöküşünün Bitcoin’i doğrudan olumsuz yönde etkileyeceğine inanıyor. Gerisi geçici olarak önemli çift haneli kayıplara neden olabileceği veya küçük kayıplara neden olacağı üzerinde duruyor. Hatta bazıları Tether’deki paranın Bitcoin’e akacağını ve bunun da fiyatta kayda değer bir yükselişe neden olacağına inanıyor.

Bununla birlikte, bir kullanıcının belirttiği gibi, Tether’de meydana gelebilecek bir çöküşün etkisi bugün 2018’den çok daha az olacaktır. Günümüzde Tether dışında birçok stablecoin bulunuyor ve bu da Tether’den çıkan paranın diğer stablecoin’lere akacağı anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner