Yükleniyor...
Cycecoin

Tether, USDT’yi Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) Ağlarında Başlatacağını Duyurdu

Tether, USDT stablecoin’ini Polkadot ve Kusama ağlarında başlatacağını duyurdu

tether usdtyi polkadot ve kusama aglarinda baslatacagini duyurdu

Tether, USDT stablecoin’ini Polkadot ve Kusama ağlarında başlatacağını duyurdu. Parachain’ler beklemede olduğundan başlangıç programı henüz belirlenmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Parachain’ler, Polkadot ekosistemi (Polkadot ve Kusama) içinde paralel çalışan bağımsız blokzincirleridir. Birbirleriyle ve ayrıca köprüler kullanarak Ethereum gibi harici ağlarla etkileşime girebilirler. Bu esneklik, blokzincirlerinin ölçeklenebilirlik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik sorunlarının ele alınmasına yardımcı oluyor.

Tether ilk olarak Polkadot’un deneysel ağı Kusama’da başlatılacak. Projelerin Polkadot’ta dağıtım için hazırlanmasına yardımcı olan Kusama, Substrate (bir blokzinciri geliştirme kiti) kullanılarak oluşturulmuştur ve Polkadot ile neredeyse aynı kod tabanına sahiptir.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether’in “büyük olasılıkla Statemint piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra Statemint parachain’inde başlatılacağını” söyledi.

Statemint, Polkadot geliştiricisi Parity Technologies tarafından geçen ay tanıtılmıştı. Polkadot ve Kusama ağlarında stabilcoin gibi varlıkları dağıtmak için işlevsellik sağlayacak ve kullanıcılara daha düşük ücretlerle işlem yapmalarına olanak sağlayacak. Ardoino şunları söyledi:

“Statemint’in önümüzdeki birkaç ay içinde lansmanını bekliyoruz. Ancak yol haritası henüz kesinleşmedi ve bu nedenle bunların hepsi hala planlama aşamasında.

Kusama’ya da bakmaya devam ediyoruz. Kusama teorik olarak, daha Statemint resmi olarak yayınlanmadan önce Tether’i parachain’ler üzerinde denememize izin verecek.”

Tether’in Kusama ve Polkadot’ta planlanan USDT lansmanı, stablecoin’i toplam on ağda kullanılabilir hale getirecek. USDT şu anda Ethereum, Solana, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Bitcoin Cash‘in Standard Ledger Protocol’ü üzerinde yayında.

The Block verilerine göre Ethereum, 43 milyar doları aşan piyasa değerine sahip dünyanın en büyük stablecoin’i USDT için popüler ağ olmaya devam ediyor. Ethereum’da yaklaşık 23 milyar dolar değerinde USDT ihraç edildi. Onu ise, yaklaşık 20 milyar dolar değeriyle Tron izliyor. USDT henüz diğer ağlarda fazla ilgi görmedi.

Tether, USDT’nin Polkadot’taki ilk stablecoin olmasını hedeflediklerini söylüyor. Ardoino, “Parachain yapısı ile Polkadot, önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyüme potansiyeline sahip. Bu büyüme, yüksek ölçeklenebilirlik seviyesinden kaynaklanacak” şeklinde konuştu. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x