Tether, Volcano Energy'e Yatırım Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether, Volcano Energy’e Yatırım Yaptı

Tether, El Salvador'da bir Bitcoin madeni inşa eden girişime yatırım yaptı.

tether

Tether, El Salvador’da bir Bitcoin madeni inşa eden girişime yatırım yaptı.

Tether, Max Keiser’in El Salvador’da bir Bitcoin madenciliği çiftliği inşa eden startup Volcano Energy’e yatırım yaptı. Tether kripto para sektöründeki yatırımlarına devam ediyor.

Tether, El Salvador’daki Bir Madencilik Şirketine Yatırım Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether, El Salvador’da bir Bitcoin madeni inşa eden Volcano Energy isimli bir girişime yatırım yaptı. Tether CTO’su Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, Tether’in Volcano Energy’nin 250 milyon dolarlık ilk finansman turuna yatırım yaptığını belirtti. Volcano Energy’nin El Salvador’da bir Bitcoin madenciliği çiftliği kurmayı hedefliyor.

fon topladi

Volcano Energy’nin planladığı Bitcoin madenciliği çiftliği, El Salvador’un Santa Ana bölgesinde bulunan Metapan belediyesinde yer alacak. Bu çiftlik, 169 MW fotovoltaik güneş enerjisi ve 72 MW rüzgar enerjisi olmak üzere toplamda 241 MW güce sahip olması hedefleniyor. Tahminlere göre, bu çiftlik saatte 1,3 exahash (EH/s) bilgi işlem gücü üretebilecek.

Tether’in yaptığı yatırımın boyutu hakkında detaylı bilgi verilmezken, Ardoino, Tether’in Volcano Energy’deki yatırımının sınırlı olduğunu ve şirketin fazla rezervlerinden karşılandığını belirtti. Tether’in fazla rezervleri, şirketin ihraç ettiği stablecoin tokenlerini desteklemek için tuttuğu minimum yüzde 100 rezervin yanı sıra elde ettiği karlardan oluşuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x