Yükleniyor...

Tether’den Tornado Cash Açıklaması

Tether, kolluk kuvvetleri tarafından talimat gelmedikçe, Tornado Cash adreslerini dondurmayacağını açıkladı.

tether

Tether, kolluk kuvvetleri tarafından talimat gelmedikçe, Tornado Cash adreslerini dondurmayacağını açıkladı.

Tether, zaman zaman kolluk kuvvetlerinden çeşitli adresleri dondurmalarına yönelik talimat aldıklarını ifade etti.

Tether, Tornado Cash Adreslerini Dondurmayacak

USDT stablecoin’inin ihraççısı Tether, bir talimat gelmediği müddetçe Tornado Cash adreslerini dondurmayacağını söyledi. Kararda şu ifadeler kullanıldı:

“Şu ana kadar ABD Yabancı Varlıklar Ofisi’nin (OFAC) Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar ve Engellenen Kişiler (SDN) listesinde yayınlanan veya OFAC tarafından yaptırım uygulanan kişi ve kuruluşlar tarafından işletilen adreslerin dondurulmasına yönelik bir talep gelmedi. Ayrıca hiçbir ABD düzenleyicisinden de bir talep gelmedi. ABD kolluk kuvvetleriyle neredeyse her gün iletişim halinde olmamıza rağmen böyle bir taleple karşılaşmadık”

Tether, cüzdanların ve akıllı sözleime adreslerinin “son derece yıkıcı” ve “pervasız” bir hareket olduğunu söyledi. Böyle bir hamlenin, yaklaşan bir soruşturma konusunda şüphelilerin dikkatini çekeceğini ve fonların tasfiye edilmesine ve kanıtların yok edilmesine yol açabileceğini belirtti.

Şu anda ABD’deki kişi ve kuruluşların belirlenen Tornado Cash SDN listesindeki USDC ve Ethereum akıllı sözleşme adresleriyle etkileşime girmesi yasaktır ve bunun ihlali katı cezai yaptırıma tabi durumda.

USDC stablecoin’inin ihraççısı Circle ise Tornado Cash adreslerini tek taraflı dondurma kararı almıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner