Yükleniyor...

Tether’den USDT için Mali Kayıt İsteniyor

ABD New York Mahkemesi'nden bir yargıç, Tether'den USDT'nin desteklenmesi süreciyle ilgili mali kayıt istedi.

Tetherden USDT icin Mali Kayit Isteniyor

ABD New York Mahkemesi’nden bir yargıç, Tether‘den USDT’nin desteklenmesi süreciyle ilgili mali kayıt istedi.

Farklı davalarla gündeme gelen Tether, mahkemeden mahkemeye taşınıyor. Bitcoin‘in (BTC) fiyatını şişirmeye çalıştığı iddia edilen Tether, yeni bir sorunla karşı karşıya.

Mahkeme, Tether’den USDT’nin Mali Kayıtlarını Talep Etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD New York Mahkemesi’nden Yargıç Katherine Polk Failla, Tether’in Bitcoin fiyatını şişirme kampanyasının bir parçası olarak USDT ihraç etmek için komplo kurduğu iddiasıyla, USDT‘nin desteklenmesiyle ilgili mali kayıt talep etti.

Talepte, genel defterler, bilançolar, gelir tabloları, nakit akışı tabloları, kar ve zarar tabloları istendi. Ayrıca, Tether tarafından yapılan herhangi bir kripto para birimi veya diğer stablecoin alım satımlarının veya transferlerinin kayıtlarının bilgilerinin de verilmesi gerektiği belirtildi.

Tether USDT

Tether’in avukatları bu talebi oldukça külfetli olarak nitelendirerek talebe itiraz etti. Yargıç Katherine Polo Failla, davacıların bu bilgiye net bir şekilde ihtiyaç duyduğunu ve bu belgelerin şüphesiz çok büyük önem arz ettiğini şu cümlelerle destekledi:

“Davada, yatırımcıların USDT kullanarak kripto emtia işlemleri yaptığı ve bu işlemlerin stratejik olarak piyasayı şişirmek için zamanlanmış olduğu iddia ediliyor. Bunun için bu belgeler şart”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x