Yükleniyor...

Tether’in Bankası Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptığını Açıkladı

Tether'in bankası Deltec Bank & Trust, kripto para biriminin fiyatı 9300 dolar civarındayken müşteri fonlarını Bitcoin'e (BTC) yatırdığını açıkladı.

tether delta bank bitcoin

Tether’in bankası Deltec Bank & Trust, kripto para biriminin fiyatı 9300 dolar civarındayken müşteri fonlarını Bitcoin’e (BTC) yatırdığını açıkladı.

Tether’in Bahamalar merkezli bankası Deltec, Perşembe günü müşteri fonlarını Bitcoin’e (BTC) yatırdığını duyurdu. Deltec Bank & Trust Baş Yatırım Sorumlusu Hugo Rogers tarafından videoda yapılan duyuru, teorik olarak dolar destekli olması gereken USDT stablecoin’inin nakit ve “nakit benzerleri” ile desteklendiğinin duyurulması açısından kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Rogers videoda, şu ifadeleri kullandı:

“Müşterilerimiz için yaklaşık 9300 dolardan Bitcoin satın aldık, bu seçimin 2020 için iyi bir seçim olduğunu gördük. 2021 için de buna devam etmeyi bekliyoruz.”

Öte yandan Tether genel danışmanı Stuart Hoegner, Deltec’in hala Tether’in bankası olduğunu doğruladı. Deltec, Tether’in bankada 1.8 milyar doların biraz üzerinde bir miktar tuttuğunu mektupla açıklamasının ardından manşetlerde yerini almıştı. Bu bahsedilen miktar o sırada dolaşımdaki USDT (-% 0,21) miktarıyla neredeyse aynıydı. Bir Deltec yöneticisi daha sonra imzasız olan mektubun gerçek olduğunu doğruladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner