Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Tether (USDT) Tether'in Bankası Bitcoin'e (BTC) Yatırım Yaptığını Açıkladı

Tether’in Bankası Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptığını Açıkladı

ABONE OL:google-news

Tether’in bankası Deltec Bank & Trust, kripto para biriminin fiyatı 9300 dolar civarındayken müşteri fonlarını Bitcoin’e (BTC) yatırdığını açıkladı.

Tether’in Bahamalar merkezli bankası Deltec, Perşembe günü müşteri fonlarını Bitcoin’e (BTC) yatırdığını duyurdu. Deltec Bank & Trust Baş Yatırım Sorumlusu Hugo Rogers tarafından videoda yapılan duyuru, teorik olarak dolar destekli olması gereken USDT stablecoin‘inin nakit ve “nakit benzerleri” ile desteklendiğinin duyurulması açısından kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Rogers videoda, şu ifadeleri kullandı:

“Müşterilerimiz için yaklaşık 9300 dolardan Bitcoin satın aldık, bu seçimin 2020 için iyi bir seçim olduğunu gördük. 2021 için de buna devam etmeyi bekliyoruz.”

Öte yandan Tether genel danışmanı Stuart Hoegner, Deltec’in hala Tether’in bankası olduğunu doğruladı. Deltec, Tether’in bankada 1.8 milyar doların biraz üzerinde bir miktar tuttuğunu mektupla açıklamasının ardından manşetlerde yerini almıştı. Bu bahsedilen miktar o sırada dolaşımdaki USDT (-% 0,21) miktarıyla neredeyse aynıydı. Bir Deltec yöneticisi daha sonra imzasız olan mektubun gerçek olduğunu doğruladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar