Yükleniyor...

Tether’in (USDT) Dolaşımdaki Arzının Yüzde 64’ünü 119 Adres Kontrol Ediyor!

Tether’in (USDT) zincir üstü (on-chain) faaliyetine ait yeni istatistikler ortaya çıktı.

tetherin dolaşımda ki arzının %64ü 119 cüzdanda

Tether’in (USDT) zincir üstü (on-chain) faaliyetine ait yeni istatistikler ortaya çıktı. En popüler stablecoin’in dolaşımdaki arzının büyük çoğunluğunun birkaç adreste yoğunlaştığı görülüyor.

Tether, endüstrinin en tartışmalı kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Daha önce de bildirdiğimiz gibi, proje 2017’de Bitcoin piyasalarını manipüle ettiği iddiasıyla 1.4 trilyon dolarlık rekor bir dava ile karşı karşıya. Tüm bu tartışmalara rağmen Tether popülaritesini korumayı başardı ve endüstri üzerindeki hakimiyetini 2019 boyunca artırdı.

Zincir Üstü İstatistikler

Tether’e yönelik şüphelere rağmen, zincirdeki istatistikler parıldamaya devam ediyor.

IntoTheBlock’un raporuna göre, son 7 gündeki büyük işlemlerin toplam hacmi (100 bin doların üzerinde) 3.52 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ortalama bir USDT’nin bir cüzdanda tutulma süresi 21.2 gün, bu da kripto para piyasasındaki birçok kişinin parasını USDT ile bir kenarda tuttuğunun açık bir göstergesi.

Bununla birlikte, zincir üstü ölçümler ayrıca toplam dolaşımdaki tedarik kontrolünün merkezileşmeye doğru gittiğini gösteriyor. Dolaşımdaki Tether (USDT) arzının yüzde 64’ünü kontrolü 119 adres tarafından kontrol ediliyor. Mevcut dolaşımdaki arzın yüzde 64’ünü alır ve 119 adrese böldüğümüzde her bir adreste ortalama 22 milyon USDT’nin bulunduğunu söyleyebiliriz.

119 adreste 22 milyon USDT’nin bulunuyor olması son derece ilginç. Kim bu kadar çok servetini Tether’e emanet eder? Muhtemelen bu sorunun cevabı bir gizem olarak kalacak.

Tether’in Piyasa Hakimiyeti Artıyor

Sürekli tartışmalara konu olmasına ve davalık olmasına rağmen Tether’in piyasa hakimiyeti 2019’da azalmadı, aksine arttı.

Zincir içi istatistikler, USDT’nin hala piyasaların çoğu için tercih edilen stablecoin olduğunu açıkça gösteriyor. Şu an itibariyle USDT’nin toplam işlem hacmi Bitcoin’den daha yüksek olan 19.6 milyar dolar seviyesinde. Ağustos’ta da belirttiğimiz gibi, Tether artık genel olarak Bitcoin’den daha yüksek işlem hacmine sahip.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x