Yükleniyor...

Tezos ve Ripple, Kripto Piyasasında Öncü Rol Üstleniyorlar!

Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi olan Tezos (XTZ), bu sabahtan itibaren % 4'ten fazla arttı ve yazım itibari ile 2,77 dolar seviyesinden işlem görüyor.

tezos ripple kripto piyasasında onculuk ediyorlar

Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi olan Tezos (XTZ), bu sabahtan itibaren % 4’ten fazla arttı ve yazım itibari ile 2,77 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bugün% 7’den fazla kazanan Ripple’ın yanı sıra Tezos, günlük kazançlar açısından piyasa değeri bakımından ilk 10 kripto varlığa liderlik ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün yaşanan XTZ fiyat artışı Pazartesi günü meydana gelen kayıpları tersine çevirdi. O zaman Tezos% 6 düşmüştü ve 2.63 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Pazartesi günü ilk 10 varlık arasında günün en büyük kaybedeni konumunda yer alıyordu.

Ancak dün yaşanan düşüşe rağmen Tezos, tüm kripto piyasasını sarsan “Kara Perşembe” çöküşünden bu yana istikrarlı bir yükselişte. XTZ’nin fiyatının Mart ayının ortalarında 1,34 dolara kadar düştüğü düşünüldüğünde iki katından fazla artmış durumda.

Kripto piyasaların genelinde bir coşku yaşanıyor gibi görünse de bu iyimser piyasanın şu an için en büyük kazananı Ripple. Messari’nin verilerine göre, piyasa değeri bakımından en büyük 4.kripto varlık olan XRP, bugün 0.20 doların üzerine çıktı. Mart ayında yaşanan çöküşün ardından uzun süredir bu seviyeye yükselememişti.

Bu arada en büyük ikinci kripto varlık Ethereum (ETH) yazım itibari ile 196 dolar seviyesinden işlem görüyor. Lider kripto varlık Bitcoin (BTC) ise 7.730 dolar seviyesinden işlem görüyor.