Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Altcoin Haberleri Tezos (XTZ), Ethereum'a Rakip Olabilir mi?

Tezos (XTZ), Ethereum’a Rakip Olabilir mi?

ABONE OL:google-news

Öncelikle Tezos’u (XTZ) piyasada yer alan binlerce kripto paradan ayıran özelliğinin ne olduğunu anlamak oldukça önemli. XTZ, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) çalışma modelinin aksine, madenciliğe bağlı olmayan bir blockchain protokolü modelini kullanıyor.

Tezos, rakiplerinin aksine kendi kendini değiştiren blockchain olarak bilinen ve oldukça işlevlesel bir model üzerinde çalışıyor. Bu modelin en büyük avantajı, iki farklı blockchain üzerinde bulunan varlıklar arasındaki çatallanma sorununu ortadan kaldırması. Tezos’un içinde bulunduğu protokol, kullanıcılara güncellemelerin nasıl şekilleneceğini gösteren ve kullanıcıların da üzerinde kontrol hakkı olduğu benzersiz bir sistem.

Tüm bu ayrıcalıklar, Tezos’un kripto topluluğunda heyecan yaratmasına, yatırımcıların da ilgisini çekmesine potansiyel olarak katkıda bulunuyor. Son zamanlarda çıkan Tezos haberleri de bu teoriyi doğruluyor. Bir Fransız bankası Tezos kullanımı test ederken, Silicon Valley Coin adı ile bilinen bir şirket de fonlamalarında, Ethereum yerine Tezos’u seçti.

STO (Security Token Offering) piyasasında da oldukça ses getiren XTZ, BTG Pactual, tZERO ve Alliance Investments gibi küresel yatırım bankaları, Tezos blokchain üzerinde dağıtılan STO’lara 2.6 milyar dolardan fazla katkıda bulundu.

Yaşanan tüm bu gelişmeler ile birlikte kripto para topluluğunda, Tezos en büyük altcoin olan Ethereum’un yerini alabilir mi sorusu tartışılmaya başlandı. Tezos’un gelişimi bu hızla gider ise piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olmasının önünde bir engel bulunmuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Öne Çıkan Başlıklar