Yükleniyor...

Tezos (XTZ) İlk 10’a Girdi, Analistler Sert Düşüş Bekliyor

Tezos (XTZ) son günlerde çok konuşulan kripto paralar arasında yer alıyor.

Tezos XTZ İlk 10a Girdi Analistler Sert Düşüş Bekliyor

Tezos (XTZ) son günlerde çok konuşulan kripto paralar arasında yer alıyor. 24 saat içinde yüzde 11 artış yaşayan kripto para birimi ilk 10’a yükseldi. Peki bu bir balon mu?

Piyasanın yükseliş yaşadığı dönemlerinde, bazı kripto paralar sadece yükseliş heyecanı nedeniyle yükselir. Genellikle teknolojik bir ilerleme ya da arkasında popüler kullanım örnekleri yoktur. Avustralyalı gazeteci Alex Saunders, devam eden yükselişte zaten böyle bir para bulduğunu düşünüyor.

Uygulama Yok, Geliştirici Yok, Topluluk Yok

Avustralya blockchain gazetecisi ve Nuggets News yazarı Alex Saunders, Tezos’un (XTZ) son artışını eleştirdi. Bu kripto para gösterdiği çift haneli fiyat artışı için önemli bir teknolojik veya ekonomik temel bulamadı. Buna rağmen Tezos, tüm arzı 1,8 milyar dolardan fazla olduğu için piyasa değeri açısından kripto para birimleri sıralamasında ilk 10’a girdi. Ne olursa olsun, Alex Saunders bu durumun uzun süreceğini düşünmüyor. Ona göre, Tezos (XTZ) proje etrafında güçlü bir topluluk inşa edemedi ve en üst düzey geliştiricileri işe alamadı.

Tezos (XTZ) Düşüş Yaşayacak

Tezos’un (XTZ) elde tutulması konusundaki popülerliği de Saunders için bir başka dezavantaj. Saunders elde tutulan kripto para birimleri arzının manipülasyona tabi olduğunu varsayıyor. Saunders, bu nedenle Tezos’un (XTZ) fiyatında dramatik bir düşüş yaşanacağını tahmin ediyor. Bu düşüş  piyasa coşkusu sona erdiğinde meydana gelebilir.

Tezos, CoinMarketCap verilerine göre şu an 2.58 dolardan işlem görüyor.

Tezos (XTZ) İlk 10'a Girdi


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x