Yükleniyor...

Tezos (XTZ) Son 24 Saatte Yüzde 11 Yükseldi!

Bitcoin'deki düşüşü takip eden altcoin'ler değer kaybetmeye devam ederken Tezos (XTZ) fiyatı güçlü bir şekilde yükselişe geçti.

Tezos XTZ Son 24 Saatte Yüzde 11 Yükseldi

Bitcoin’deki düşüşü takip eden altcoin’ler değer kaybetmeye devam ederken Tezos (XTZ) fiyatı güçlü bir şekilde yükselişe geçti. CoinMarketCap’in verilerine göre XTZ fiyatı son 24 saatte yüzde 11’den fazla değer kazandı ve 1,35 dolara kadar çıktı.

Tezos (XTZ) Fiyatı

XTZ fiyatının neden yükseldiği merak edilirken, başlıca sebep olarak Coinbase’in kısa süre önce yaptığı açıklama görülüyor.

Dev kripto para borsası Coinbase, XTZ üzerinden sunduğu staking hizmetini uluslararası boyuta taşıyacağını duyurdu. Borsanın duyurusu sonrası XTZ fiyatı harekete geçti ve yükselmeye başladı.

Staking Nedir?

Tezos’un özel PoS algoritması her topluluk üyesine ağdaki işlemleri onaylama ve bunun karşılığında ödül kazanma fırsatı veriyor. Cüzdanında XTZ tutan topluluktaki üyeler ağı desteklemelerinin karşılığında faiz alır gibi ek coin’lerle ödülendiriliyor. Cüzdanda ne kadar coin tutulursa ödül olarak alınan ek coin miktarıda o oranda artıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x