Yükleniyor...

The Graph (GRT) Binance Smart Chain Desteği Ekliyor

The Graph Web3 protokolü, şu anda en çok tartışılan projelerden biri olan Binance Smart Chain için indeksleme ve sorgulama ekliyor.

the graph binance smart cain grt bsc

The Graph Web3 protokolü, şu anda en çok tartışılan projelerden biri olan Binance Smart Chain için indeksleme ve sorgulama ekliyor.

Web3 ekosistemi için indeksleme ve sorgulama protokolü olan Graph, Binance Smart Chain için destek ekledi. Binance, bugün erken saatlerde blogu aracılığıyla bunu duyurdu.

Binance’e ait olan zincir artık protokole entegre edilmiştir ve geliştiricilerin Uygulama Programlama Arayüzleri oluşturmasına olanak tanır. Alt grafikler (subgraph) olarak adlandırılan bu API’ler, belirli bir ağdaki verileri indekslemek ve sorgulamak için kullanılabilir. Bunların yaratıcıları daha sonra bir ücret kazanır. Graph’ın teşvik mekanizması, yerel token’ı GRT ile mümkün kılınmıştır.

Zincir üzerindeki ve zincir dışı verilerin aranması çok zaman alabilir. The Graph, blok zincirleri için bir veri arama motoru görevi görerek projelerin birlikte çalışabilirliğe doğru ilerlemesine yardımcı olur. En iyi dereceli subgraph’lar, Uniswap, Aave ve Synthetix dahil olmak üzere Web3’ün temel projelerinin çoğu tarafından kullanılmaktadır.

Ethereum desteğiyle piyasaya sürüldükten sonra The Graph kısa süre önce Polkadot, NEAR, Solana ve Celo’ya doğru çalışmalarını genişletti. O sırada ekip Bitcoin, Cosmos, Avalanche, Binance Smart Chain ve Flow’u entegre etmeyi düşündüğünü doğruladı. Binance Smart Chain zaten eklendiğinden, sırada diğer projeler var demek doğru olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner