Yükleniyor...

The Moon: Bitcoin Yükselişe Geçebilir

Dubai merkezli kripto analisti The Moon, YouTube'daki 76 bin abonesine Bitcoin'in; Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde büyük bir boşluk yarattığını söyledi.

408089 PD1D23 201

Dubai merkezli kripto analisti The Moon, YouTube‘daki 76 bin abonesine Bitcoin’in; Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde büyük bir boşluk yarattığını söyledi. Bitcoin’in 24 Eylül’de 9 bin 773 dolardan 8 bin 463 dolara düşmesinden hemen sonra CoinMarketCap verilerine göre BTC, 30 Eylül’de 7 bin 845 dolara, 9 Ekim’de ise 8 bin 620 dolara ulaştı. Bu fiyat hareketleri nedeniyle, kripto para analistleri ve kullanıcılar her iki yönde de bir kırılma bekliyor.

Doldurulamayan boşluklar olası fiyat hedeflerinin bir göstergesi olabilir.

The Moon’a göre:

“CME vadeli grafiğindeki tüm boşluklar dolduruldu. Ve yakın zamana kadar doldurulamayan 8.5 bin dolarlık boşluk da dolduruldu. Öyleyse geriye sadece 11,8 bin dolarlık boşluk kaldı. Ama dediğim gibi, biz sadece başka bir şey yarattık; fiyatın altında olan ikinci bir boşluk. Ve farkında olmamız gereken bu boşlukları; Bitcoin’in aşağı inerek doldurması gerekebilir. Bence en iyi senaryo, Bitcoin şu an aşağı inip boşluğu doldursa ve belki daha sonra yükselmeye devam ederse olur, çünkü Bitcoin gerçekten de tersine giderse, bu istatistiksel ve tarihsel olarak, ne kadar yükselirse, aşağı inip boşluğu doldurması gerektiği anlamına gelmektedir. Garanti değil ve olması gerekmiyor, sadece istatistiksel ve tarihsel olarak grafik bize aşağı inip boşluğu doldurmamız gerektiğini söylüyor. ”

The Moon 8 Bin 600 Dolara Yükselecek Diyor

Analist, Bitcoin’in bir sonraki hamlesini tahmin etmeye çalışmak için önceki fiyat hareketlerine bakarak, BTC’nin yakın vadede 8 bin 600 dolara ulaşabileceğini ve bu yükselişi arttırabileceğini ifade ediyor.

The Moon bununla alakalı şu ifadeleri kullanıyor: “Gelmekte olan yükselişle alakalı ve alçalma noktasında olduğumuz gerçeği hakkında çok konuşuyorum.  Bu bir yükseliş paterni olacak ve aşağı yöne değil de yukarı yöne kırılma şansının değil daha yüksek olacağı anlamına geliyor.”

Bitcoin (BTC) şu anda yüzde 2,72 oranında düşüşle 8 bin 22 dolar seviyesinde işlem görüyor.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x