Yükleniyor...

The Rise and Rise of Bitcoin, 10 Ekim’de Yayınlanıyor

Güncelleme

the rise and rise of bitcoin

Güncelleme: Bitcoindoc.com/store adresinde görebileceğiniz gibi, uzun süredir yayınlanması beklenen The Rise and Rise of Bitcoin 10 Ekim 2014 tarihinde iTunes ve Vimeo’da yayınlanacak. Belgeseli mağazadan Bitcoin’le veya kredi kartı ile $12.99’lık bedel karşılığı satın alabiliyorsunuz. Türkçe altyazı için CoinKolik ekibi olarak çalışmalarımız olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye ekosistemi de dahil tüm dünyadaki Bitcoin toplulukları bu hafta boyunca “The Rise and Rise of Bitcoin” belgeselinin yayınlanmasını beklediler. Ortalıkla bu belgeselin yayınlanması ile ilgili pek çok haber ve pek çok yorum dolaştı. Film daha önceden Tribeca Film Festivali’nde görücüye çıkmıştı.

Bitcoin ekosisteminin ileri gelen yatırımcıları ve geliştiricileri ile yapılan röportajların bulunduğu belgeselde, Bitcoin’in tarihi gelişimi izleycilere sunuluyor ve belgeselin fragmanı, filmin izleyiciler için çok iyi bir tecrübe sunacağını kanıtlıyor.

Filmin yönetmeni Nicholas Mross belgeselle ilgili, “Film Bitcoin’in hikayesini, devrim yaratan bir teknolojinin, paranın işleyişinde nasıl bir değişiklik yarattığını anlatıyor. Film sizi Bitcoin’in başlangıcından patlama yaptığı evreye ve daha sonra erken yatırımcıların nasıl Bitcoin’in gelişmesine katkı sağladıklarını görmeniz için bir gezintiye çıkarıyor. “ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Newsbtc’ye konuşan Mross filme nasıl başladıklarını şu şekilde anlatıyor: “Film başlangıçta daha çok bilgilendirme amaçlı kısa bir çalışma olacaktı. Kardeşim Dan bir Bitcoin madencisiydi ve işe onun tecrübelerini ve hikayesini belgelendirerek başladım. Sonra Bitcoin birden çok büyüdü ve bu projeyi daha da büyük bir proje haline getirmeyi düşündük.”

Filmin izleyici kitlesi sadece Bitcoin severler değil, Bitcoin’le daha önce tanışmamış kişileri de kapsıyor. Bu film ile birlikte ABD’de Bitcoin kullanıcılarının sayısının artması ve Bitcoin’le ilgili iyi bir altyapı oluşması oldukça güzel bir gelişme.

New York’ta yapılan galadan sonra filmin yapımcısı Nicholas Mross, kardeşi Dan ve filmin danışmanı BitInstant CEO’su Charlie Shrem izleyicilerin sorularını yanıtlamıştı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x