Yükleniyor...

The Wall Street Journal, SEC’yi Ripple Davası Nedeniyle Eleştirdi

ABD’nin önde gelen yayın organlarından The Wall Street Journal, Ripple’a dava açması nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştirdi.

the wall street journal secyi ripple davasi nedeniyle elestirdi

ABD’nin önde gelen yayın organlarından The Wall Street Journal, Ripple’a dava açması nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştirdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

WSJ, 18 Nisan tarihinde yayımladığı bir görüşünde SEC – Ripple davasını ele aldı. SEC’yi kendine özel yaklaşımıyla kripto para piyasasını düzenlemeye yönelik tutumu nedeniyle eleştiren gazete, yatırımcıların zarar gördüğünü kaydetti ve şu ifadelere yer verdi:

“2 trilyon dolarlık kripto para piyasasındaki ABD’li katılımcılar, bireysel yaptırım eylemleri yoluyla pozisyonlarını açıklamayı tercih ederek, SEC’nin sağlamayı reddettiği netliği arıyorlar.”

Blokzinciri devi Ripple ise, konuyu çözüme kavuşturmak ve netlik sağlamak için kripto para dostu SEC başkanı Gary Gensler’a bel bağlıyor. Ancak WSJ’ye göre, Gensler’ın görüşleri SEC’nin tutumunu yansıtıyor. 

The Wall Street Journal, Ripple’ın medya savaşlarına katılan son yayın organını temsil ediyor. Bu ayın başlarından Forbes da bu akıma katılmıştı. Forbes ise, SEC’yi herhangi bir kanıt olmadan çıkar çatışmasına girmekle suçladı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x