Yükleniyor...

ThirdWeb, 24 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Eski a16z ortağı Katie Haun tarafından kurulan kripto yatırım şirketi Haun Ventures, Web3 geliştirici platformu Thirdweb'e 24 milyon dolar yatırım yaptı.

ThirdWeb 24 Milyon Dolar Yatirim Aldi

Eski a16z ortağı Katie Haun tarafından kurulan kripto yatırım şirketi Haun Ventures, Web3 geliştirici platformu Thirdweb‘e 24 milyon dolar yatırım yaptı.

Yatırım toplama turuna Coinbase Ventures, Shopify, Protocol Labs, Polygon, Shrug VC ve milyarder Joseph Lacob da katıldı.

ThirdWeb’e 160 Milyon Dolar Değerleme Yapıldı

Katie Haun‘un Haun Ventures‘ı, geliştiricilerin Web3 uygulamaları oluşturmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir platform olan Thirdweb’e 160 milyon dolarlık bir değerlemeyle 24 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre Coinbase Ventures, Shopify, Protocol Labs, Polygon, Shrug VC ve milyarder Joseph Lacob da geçen ay kapanan yatırım turuna katıldı. Şirket, Bebo’nun kurucusu Furqan Rydhan ve Dragon’s Den İngiltere’den girişimci Steven Bartlett tarafından kurulmuştu. 

Tamamen gözetimsiz ve on chain ürünler sunduğunu söyleyen Thirdweb, NFT’den bir pazar yerine kadar çeşitli ürünler oluşturmak için akıllı sözleşmeler sunuyor. Aynı zamanda sıfırdan ürünler oluşturmak için yazılım geliştirme kitleri de şirketin kozlar arasında.

Furqan Rydhan konu hakkında yaptığı röpotajda şunları söyledi:

“Bir geliştirici olarak, Web3’ü ilk düşündüğünüzde, karşınıza çıkan ilk soru, her şeyin daha önce öğrendiklerinizden farklı olması. Benim aklıma takılan ilk soru ise, bir token, NFT veya cüzdan oluşturmak istersem, bunu nasıl yapabileceğim oldu”

Rydhan ayrıca ekledi:

“Akıllı sözleşmeler, geliştirici sloganının ‘hızlı hareket et, hızlı gönder ve bir şeyleri boz’ olduğu geleneksel internet yazılımı geliştirmekten çok daha hassastır blockchaindeki bir hata size 100 milyonlarca dolara mal olabilir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner