Yükleniyor...

Thodex Kurucusu Fatih Özer, Türkiye’ye İade Ediliyor

Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, Türkiye'ye iade ediliyor.

Thodex Kurucusu Fatih Ozer Turkiyeye Iade Ediliyor

Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, Türkiye’ye iade ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’de kripto para borsası Thodex ile olaylara karışan Faruk Fatih Özer, soluğu Arnavutluk’ta almıştı. Birçok yatırımcının mağdur olduğu Thodex olaylarının ardından, kurucu Özer’in Arnavutluk’ta yakalanması gündemde yer edindi. Daha sonrasında devam eden davalar sonucunda, Özer’in iadesi kesinleşti. İlk olarak 17 Kasım tarihinde, Elbasan Asliye Mahkemesi tarafından Özer’in Türkiye’ye iadesine izin verildi. Ardından geçen süreçlerde, Özer’in avukatının mahkemeye dahil olmaması nedeniyle onay süreci gecikti. Son olarak gerçekleşen duruşmada, Dıraç Temyiz Mahkemesi Özer’in Türkiye’ye iade edilmesini onayladı.

Thodex Kurucusu Fatih Özer, Türkiye’ye Geliyor

Kripto para borsası Thodex ile olaylara karışan kurucu Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalanarak hukuksal süreçlerin içerisine girdi. Thodex kurucusu, 2 Eylül’de çıktığı mahkeme gereğince tutuklu kalmaya devam etti. Ancak Özer’in avukatı, 14 Eylül tarihinde bu kararı temyiz mahkemesine taşıdı.

Süreçleri inceleyen Dıraç Temyiz Mahkemesi, Özer’in tutuklu kalmasını 20 Eylül tarihinde onaylamıştı. Bu kararın ardından Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özer’in Türkiye’ye iade edileceğini belirtti.

Uzun süren davaların ve hukuksal süreçlerin ardından, Thodex kurucusu Fatih Özer’in Türkiye’ye iade edilmesi kesinleşti. Kripto borsasıyla suçlamalara karışan Özer, Türkiye’ye geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x