Yükleniyor...
Sponsored

Thodex Kurucusunun İade Duruşması Ertelendi

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in Türkiye'ye iade edilmesiyle ilgili yapılacak duruşma ertelendi.

Thodex Kurucusunun Iade Durusmasi Ertelendi

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in Türkiye’ye iade edilmesiyle ilgili yapılacak duruşma ertelendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Firari kurucu Faruk Fatih Özer, Ağustos ayının sonlarında Arnavutluk’ta yakalanmıştı. Ardından İnterpol Daire Başkanlığı, Türkiye’ye getirilmesi için iadesi işlemlerini başlattı. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Thodex‘in kurucusu Özer’in Türkiye’ye iade süreci ile ilgili duruşmasının ertelendiği belirtildi.

Thodex Kurucusu Özer’in İade Süreciyle İlgili Duruşması Ertelendi

Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta yakalanmışı. Elbasan Asliye Mahkemesi, Özer’in tutukluluğunun devamına karar vererek, süreç sonrasında Türkiye’ye iade edileceğini açıklamıştı.

thodex ceo 1

Özer’in Türkiye’ye iadesiyle ilgili Elbasan Asliye Mahkemesi‘nde görülen duruşmayı hakim Elis Dine yönetti. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, duruşmanın diğer oturumu 21 Ekim’de gerçekleşecek. Ayrıca, savunma tarafının dosyaları incelemek için süre talep ettiği de belirtildi.

Ayrıca Özer’in, Mayıs ayında Vergi Denetim Kurulu’na istediği evrakları teslim etmediği ve yıllar önce vergi kaçırmaya başlaması hakkında ikinci “Vergi Usul Kanunu’na muhalafet” suçundan bir davası daha bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x