Yükleniyor...

Thodex’in Kurucusu Arnavutluk’ta Yakalandı

Arnavutluk polisi, kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in Arnavutluk'un Vlora kentinde yakalandığını açıkladı.

Thodexin Kurucusu Arnavutlukta Yakalandi

Arnavutluk polisi, kırmızı bültenle aranan Thodex‘in kurucusu Fatih Özer’in Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalandığını açıkladı.

Kripto para borsası Thodex’in firari kurucusu Faruk Fatih Özer‘e yönelik operasyonda yeni gelişme yaşandı. Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Bledar Çuçi bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusunun Vlora’da yakalandığını ve kimliğinin biyometrik sonuçlar ile teyit edildiğin iletti.

Thodex Kurucusu Yakalandı, Türkiye’ye İadesi Bekleniyor

Fatih Özer, Thodex vurgununun bir numaralı zanlılarındandı. Haklarında kırmızı bültenle arama çıkarılmıştı. Thodex’in kurucusu firari Fatih Faruk Özer Avnavutluk’ta yakalandı.

İnterpol Daire Başkanlığı, Fatih Özer’in Türkiye’ye getirilmesi için iadesi işlemlerine başlandığını belirtti. Fatih Özer, Arnavutluk’tan alınarak Türkiye’ye getirilecek ve yargı karşısına çıkarılacak.

Habertürk dış politika ve güvenlik politikaları yayın koordinatörü Çetiner Çetin konu ile ilgili şu şekilde açıklama yaptı:

Fatih Özer’in 1 Nisan 2021 akşamı yurt dışına çıktığı tespit edilmişti. Olaya dahil olan birçok kişi gözaltına alınmıştı fakat Fatih Özer bulunamamıştı. Arnavutluk’ta kaldığı yer tespit edilse de kaçmayı başarmıştı. Yaklaşık 1 yıldır yakalama çalışmaları sürdürülen Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner