Yükleniyor...

Thomas Lee: Bitcoin (BTC) 6 Ay İçerisinde 25.000 Dolar Olabilir

Hiç şüphe yok ki Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç hafta boyunca son derece iyi performans gösterdi ve önce 7.

Popüler Analistlerden Benzer Bitcoin Fiyat Tahminleri BTC Yükseliş Aşamasında

Hiç şüphe yok ki Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç hafta boyunca son derece iyi performans gösterdi ve önce 7.000, ardından 8.000 ve son olarak da 9.000 dolar dirençlerini kırıp geçti. Kripto para pazarında etkin analistlerden birisi yaptığı açıklama ile Bitcoin’in önümüzdeki 6 ay içerisinde 20.000 dolar seviyesini aşacağını iddia ediyor.

Yahoo Finance’a açıklama yapan Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin’in son bir kaç ayda elde ettiği kazanımların ilerleyen aylarda da devam edeceğini belirtti. Bitcoin’in son 200 günlük ilerlemesine baktığımızda, bundan sonraki 200 gün içerisinde yaklaşık yüzde 197 artışının gerçekleşeceğini ve Bitcoin’in 26.000 dolar seviyesine ulaşacağını iddia eden Lee, bu görüşünü 3 ana faktöre bağlıyor.

İlk olarak, ABD’de yaklaşmakta olan 2020 ABD Başkanlık Seçimleri ile birlikte kripto paralar üzerinde yer alan mevcut hükümet baskısının azalacağına değinen Lee, ikinci olarak ise yaklaşmakta olan yarılanma etkinliği ile birlikte yükselişin güç kazanarak devam edeceğine işaret ediyor. Son olarak ise ABD-İran arasındaki gerilimin Bitcoin’in yükselişini destekleyeceğini ve bu gerilimlerle en büyük kripto paranın kendi tahmini olan 26.000 dolar seviyesine doğru atacağı görüşünü savunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner