Yükleniyor...

Thomas Lee Bitcoin’in Geleceğine Umutla Bakıyor

Piyasadaki sert düşüşe rağmen umudunu yitirmeyen birçok insan ve uzman var.

Thomas Lee Bitcoin

Piyasadaki sert düşüşe rağmen umudunu yitirmeyen birçok insan ve uzman var. Bunlardan biri de Thomas Lee. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatıyla ilgili yorum yapan Lee Bitcoin’in gerçek değerinin mevcut fiyattan çok daha yüksek olduğu görüşünde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fundstrat Global Advisors’un kurucu ortağı olan Thomas Lee 13 Aralık Perşembe günü Bloomberg’e açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in son dönemde yüksek düzeyde fiyatının düştüğünü söyleyen Lee Bitcoin’in gerçek değerinin 13.800 dolar ila 14.800 dolar arasında olduğunu söylüyor.

Deneyimli piyasa analisti iddiasını birçok gerekçe ile destekliyor. Lee’ye göre, aktif Bitcoin cüzdan adresi sayısı, hesap başına kullanım ve arzı etkileyen bazı faktörler dikkate alındığında Bitcoin’in gerçek fiyatı söz konusu aralıkta.

Lee, geçtiğimiz yıldan bu yanan piyasada yaşanan gelişmelere de değiniyor. Analist, geçtiğimiz yıl piyasada görülen rekor artışlara, erimeye ve ICO’lar esnasındaki satışlara da değiniyor.

Analist Bitcoin’in fiyatını yükseltebilecek etmenlerden de bahsediyor. Lee’ye göre, Bitcoin’in fiyatının daha fazla kişi tarafından benimsenmesiyle ve Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak kabul edilmesiyle fiyatı yükselişe geçecek. Lee’ye göre bu şekile Bitcoin’in fiyatı 150.000 dolara ulaşacak. Lee, bu durumun ancak Bitcoin cüzdanlarının toplam 4.5 milyar VISA hesabı sayısını yüzde 7’sine denk gelince gerçekleşeceğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x