Yükleniyor...

Three Arrows Capital Denetçisi, 35.6 Milyon Doları Kurtardı

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in (3AC) tasfiyesini denetleyen firma, yaklaşık 36 milyon dolarlık varlığın kontrolünü eline aldı.

Three Arrows Capital Denetcisi 35.6 Milyon Dolari Kurtardi

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) tasfiyesini denetleyen firma, yaklaşık 36 milyon dolarlık varlığın kontrolünü eline aldı.

Kripto endüstrisinde, çalkantılı dönemler ve ardıcı olarak iflas süreçleri sansasyonel bir şekilde yaşandı. Birçok kurumsal kripto şirketi, varlık ve likidite sorunları nedeniyle devamlılık sağlayamadı. Domino etkisiyle gerçekleşen bu durum, Terra ve FTX çöküşleriyle paralel ilerledi. Celsius ve 3AC, geçmiş dönemde iflas eden kripto kuruluşlarıydı. Son zamanlarda, FTX iflasıyla birlikte BlockFi de iflas etti. Tüm bu süreçlerin ardından, mahkeme ve yatırımcı koruma çalışmaları gerçekleşti. Özellikle 3AC süreçleri, aylardır devam ediyor. Son olarak 3AC tasfiyesini denetleyen Teneo şirketi, davada ilerleme sağlayabilecek bir adım attı.

Teneo, Three Arrows Capital Tasfiye Sürecinde Adım Attı

Three Arrows Capital’in (3AC) tasfiye sürecinde bağımsız denetim gerçekleştiren Teneo, iflas eden şirketin 35.6 milyon dolarlık varlıklarını kurtardı.

Teneo, New York Güney İflas Mahkemesi’ne kripto varlıkların paraya çevrilebileceğini belirtti. Yapılan açıklamalar arasında, tasfiye memurlarının iflas eden şirketin elinde bulunan toplam 35.6 milyon dolarlık fiat para birimlerinin kontrolünün sağlandığı yer aldı.

Sürecin bir parçası olarak Teneo, 3AC şirketine ait Starkware token’larının kontrolünü eline aldı. Geçmiş dönemde 3AC, Starkware‘ın yatırım turlarına katılmış ve güçlü yatırımlarda bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner