Yükleniyor...

Three Arrows Capital Kurtarma Planlarını Değerlendiriyor

Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir habere göre, zor durumdaki kripto para hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) bir kurtarma planı sağlamak için çalışıyor.

three

Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir habere göre, zor durumdaki kripto para hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) bir kurtarma planı sağlamak için çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para firması, Mayıs ayı başlarında yaşanan Terra’nın çöküşünden çok etkilendi. Hedge fonunun mali sıkıntıları hakkında nihayet konuşan kurucu ortak Kyle Davis’e göre, 3AC’nin Luna tokenindeki 200 milyon dolarlık pozisyonu, yönetim tokeni ve kardeş stablecoin’i TerraUSD fiyatlarının neredeyse sıfıra düşmesinden sonra buharlaştı.

3AC, Tether bulaşmasından kaynaklanan ilk darbeyi savuştururken, düşen kripto para birimi fiyatları nedeniyle daha sonra tekrar sarsıldı. Bu haftanın başlarında, Bitcoin fiyatı Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesi olan 20.000 dolara kadar düştü.

Davis, hedge fonunun şu anda bazı likit olmayan varlıklarını değerleme sürecinde olduğunu söylüyor. Davies ayrıca hala kripto paralara inandıklarını belirtti.

Davies, 2012 yılında sınıf arkadaşı Zhu Su ile birlikte 3AC’ı kurdu. İkisi sonunda dünyanın en büyük kripto para sahiplerinden biri haline geldi ve 3AC milyarlarca doları yönetti. Zhu, şu anda kötü şöhretli “süper döngü” tezi nedeniyle öne çıktı. Geçen Şubat ayında, bir podcast sırasında Bitcoin fiyatının 2,5 milyon dolara kadar çıkabileceğini tahmin etmişti. Mayıs sonunda Zhu sonunda tezin “ne yazık ki” yanlış olduğunu kabul etti. 3AC söylentilerinin ardından Zhu “ilgili taraflarla” görüşmekte olduklarını dile getirmişti. Hedge fonu, şimdiye kadar sorunları hakkında suskun kalmış ve yorum taleplerini reddetmişti.

Perşembe günü, Financial Times, 3AC’nin borç verenlerden gelen marj çağrılarını karşılayamadığını bildirdi. Popüler kripto para kredisi veren BlockFi, hedge fonun bazı pozisyonlarını tasfiye ettiğini doğruladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x