Yükleniyor...

Three Arrows Capital Kurucuları Dubai’ye Taşınıyor

Geçtiğimiz günlerde iflas başvurusu yapan Three Arrows Capital'in kurucuları bugün sessizliğini bozdu.

Three Arrows Capital Kurucuları

Geçtiğimiz günlerde iflas başvurusu yapan Three Arrows Capital’in kurucuları bugün sessizliğini bozdu. Şirketin kurucuları, aldıkları tehditler sonrası hayati tehlikeleri sebebiyle Dubai’ye gideceklerini açıkladılar.

Singapur merkezli Three Arrows Capital‘in kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies Bloomberg ile yaptığı röportajda konu hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Three Arrows Capital Kurucuları Şirketi Taşıyacaklar

Three Arrows Capital‘in kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies, kısa bir süre önce Bloomberg’e verdikleri röportajda yaşananların çok üzücü olduğunu belirtti ve iflas etmeden fondan para çekildiği iddialarını yalanladı. Terra’nın (LUNA) çöküşüyle de iflas bayrağını çeken şirket, FTX ve Deribit tarafından tasfiye edilmişti. Yatırımcılar feshedilen şirketin hala 2.8 milyar dolar borçlu olduğunu iddia ediyorlar.

Ayrıca kurucular şu anda nerede olduklarını söylemek istemediler. Ancak şirketin avukatlarından biri şirketin Dubai’ye taşınacağını belirtti.

Şirketin kurucularından Zhu şöyle bir açıklama yaptı;

“İşi Dubai’ye taşımayı planladığımız göz önüne alındığında, oraya başlangıçta planlandığı gibi taşınıp taşınmadığımızı veya geleceğin bizim için farklı bir şey olup olmadığını değerlendirmek için oraya gitmeliyiz”

Ayrıca Zhu, fonun çöküşünün nedeninin, kripto piyasasının yukarıya tırmanma umuduyla kaldıraçlı alım satımlar yapmak olduğunu söyledi. Ek olarak Luna’nun çöküşünü öngöremediklerini de ekledi.

Three Arrows Capital Kurucuları

Zhu; “Kyle ve bana ölüm tehditleri ve hakaret eden çok fazla insan var. Fiziksel olarak güvence altına alınmamız, herkesin faydasına olacak” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner