Yükleniyor...

Three Arrows Capital Kurucusu, FTX ve Alameda’yı Suçladı: Bizi Avladılar

Three Arrows Capital'in kurucu ortağı Kyle Davies, FTX ve Alameda'nın müşterilere karşı iş birliği yaptığını ve kendi şirketini "avladığını" söyledi.

three arrows capital

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davies, FTX ve Alameda’nın müşterilere karşı iş birliği yaptığını ve kendi şirketini “avladığını” söyledi.

CNBC’ye konuşan Davies, FTX ve Alameda’ya ilişkin önemli iddialarda bulundu.

Three Arrows Capital Kurucusundan Suçlama

Davies, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“En büyük müşterileri olarak avlandık ve pozisyonlarımız tasfiye edildi. FTX’in son çalışanları bizi avlamak ve pozisyonlarımızı tasfiye etmekle övünüyor”

CNBC, konuyla ilgili olarak FTX kurucusu Sam Bankman Fried’a ulaştı. SBF, açıklamaya yanıt verdi:

“Şok oldu. Kesinlikle reddediyorum. Buradaki iddiaların hiçbir gerçekliği yok”

Davies’in iddiaları, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan şirketin aylarca süren sessizliğinin ardından geldi. FTX, kardeş şirketi Alameda’ya milyarlarca dolar borç verdiğinin ortaya çıkmasının ardından 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulundu.

“Stop Hunting” (avı durdurma), bir varlığın fiyatını, bir trader’ın zararı durdur emri uygulamak zorunda kalacağı bir düzeye çekerek, piyasa katılımcılarını bir pozisyondan çıkmaya zorlamaya çalışan bir ticaret stratejisidir. Strateji, Alameda gibi ticari şirketler tarafından sıklıkla kullanılsa da, borsada yer alan bir pozisyona dair içeriden bilgilere erişim sağlamak, haksız rekabet sağlar.

Davies, FTX ve Alameda’nın farklı firmalar olmasına rağmen bilgi paylaştıklarını ve “aynı odada yer aldıklarının” açıkça ortaya çıktığını ileri sürdü.

“Kripto şirketi olmayan şirketlerde bu böyle yapılmaz. Borsa ile her türlü tescilli ticari şirket arasında net bit ayrım söz konusu”

Davies, FTX çalışanlarının Three Arrows Capital’in pozisyonlarının ayrıntılarını Alemada’daki trader’larla paylaştığını ve daha sonra bu bilgileri onlara karşı trade yapmak ve bir durdurma emrine zorlmak için kullandığını ileri sürüyor.

Davies zamanla gerçeğin ortaya çıkacağını söyledi:

“Gerçeği bulacağız ve adaletin sağlanmasını dört gözle bekliyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x