Yükleniyor...

Three Arrows Capital’ın 7 Adet NFT’si Satıldı

İflas eden Three Arrows Capital'ın 7 adet NFT'si, müzayede alanı Sotheby'de 2,5 milyon dolara satıldı.

Three Arrows Capital

İflas eden Three Arrows Capital’ın 7 adet NFT’si, müzayede alanı Sotheby’de 2,5 milyon dolara satıldı.

Kripto para piyasasının yaşadığı çöküşlerde, milyarlarca dolarlık varlıklar buharlaşmıştı. Bu çöküşlerden etkilenen şirketler, iflaslık oldu ve alacaklılarına ödeme yükümlülüğüyle karşı karşıya kaldı. İflas eden şirketlerden Three Arrows Capital, ödeme yükümlülüğünü karşılamak amacıyla varlıklarını satmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son olarak Three Arrows Capital, Sotheby aracılığıyla 7 adet NFT’sini 2,5 milyon dolara sattı. Bu NFT‘lerden bir tanesine 1 milyon dolar ödendi.

Three Arrows Capital’ın NFT’leri Görücüye Çıktı

İflas eden kripto şirketi Three Arrows Capital‘ın 7 adet NFT’sine 2,5 milyon dolar ödendi.

Kripto para hedge fonu Three Arrows Capital, Luna ve TerraUSD çöküşlerinden etkilenerek iflas etmişti. Daha sonrasında tasfiye sürecine giren şirket, alacaklılarına ödeme yükümlülüğünü yerine getirmek için varlık satışını sürdürüyor. Mahkeme tarafından atanan tasfiye memurlarından birisi olan Teneo, bu tarz NFT müzayedelerinin tasfiye sürecinin bir parçası olduğunu söylemişti.

Tasfiye süreci kapsamında Sotheby’de satışa çıkan 7 adet NFT, 2,5 milyon dolardan alıcı buldu. Bu NFT’lerden Fidenza #725 adlı varlık, 1 milyon doların üzerinde bir teklif aldı. Tüm satışın yüzde 50‘lik payını, bu NFT üstlenmiş oldu.

fidenza 725

DappRadar‘a göre Fidenza #725, 2021 yılında 341 bin dolara satın alınmıştı. Ayrıca The Block, şirketin iflas ettiği gün toplam 22 milyon dolarlık bir NFT varlığı tutuyordu.

Piyasa karmaşası ve ayı piyasasının ağırlığı, bu NFT’lerin de değer kaybı yaşamasına yol açmış olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x