Yükleniyor...

Three Arrows Capital’in Alacaklıları Arasında Kurucu Su Zhu da Yer Alıyor

Three Arrows Capital'in kurucu ortağı Su Zhu ve kurucu Kyle Davies'in eşi, iflas eden hedge fonundan alacaklılar arasında yer alıyor.

su

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu ve kurucu Kyle Davies’in eşi, iflas eden hedge fonundan alacaklılar arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Davies’in Doğu Karayipler Yüksek Mahkemesi’ne sunduğu beyannameye göre Zhu, firmaya 5 milyon doların üzerinde borç verdi. Aynı beyana göre Davies’in eşi Kelli Kali Chen de şirkete 65,7 milyon dolar borç verdi.

Davies, Three Arrows Capital’de bir yatırımcı olarak Zhu’nun 31 Aralık 2021’de 1,4 milyar dolarlık hisseye sahip olduğunu ifade etti. Kripto piyasasında yaşanan çöküş sebebiyle de bu pozisyonun büyük ölçüde silindiğini kaydetti.

Davies, “Mr. Zhu gibi yatırımcılar TACL’de büyük kayıplar yaşadı” ifadelerini kullandı.

Sunulan belgeler arasındaki bir organizasyon şeması da Chen’in Zu ile birlikte Tai Ping Shan’ın (TPS) önemli bir kısmına sahip olduğunu gösteriyor. Bu şirket Three Arrows Capital’in OTC ticaret kolu olduğu iddia edilen şirkettir.

Bu detaylar, geçtiğimiz ay Three Arrows Capital’in tasfiyesini denetlemekle sorumlu olan şirket Teneo tarafından açıklandı. Şirket, çevrimiçi olarak yüklenen 1157 sayfalık yasal bir belgede birçok önemli bilgiye ışık tuttu.

Belgeler, Three Arrows Capital’in çeşitli kripto şirketlerine 3,5 milyar dolar borçlu olduğunu gösterdi. En büyük borç Digital Currency Group tarafından satın alınan Genesis Trading’e olan 2,4 milyar dolarlık borç olarak göze çarptı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x