Yükleniyor...

Three Arrows Capital’in Kurucu Ortağı Hapse Girebilir

İflas eden Three Arrows Capital'in (3AC) kurucularından Su Zhu, para ve hapis cezasıyla karşı karşıya.

Three Arrows Capitalin Kurucu Ortagi Hapse Girebilir

İflas eden Three Arrows Capital‘in (3AC) kurucularından Su Zhu, para ve hapis cezasıyla karşı karşıya.

Three Arrows Capital’in kurucuları ile varlıklarını çözmekle suçlanan mahkeme tarafından atanan tasfiye memurları arasındaki kavga Tayland’a ulaştı. Şirketin çöküşünden bu yana ifadelerden kaçınan Su Zhu, geçtiğimiz günlerde Bangkok’ta yeminli ifade verdi.

Three Arrows Capital Kurucu Ortağı Hapis Cezası Alabilir

3AC kurucu ortağı Su Zhu, Three Arrows Fund LP’nin (TACPL) ve diğer temsilcilerinin yöneticisi olarak “para ve hapis cezası” ile karşı karşıya kalabileceğini iddia ediyor. Zhu ayrıca, yeminli ifadesinde, tasfiye memurlarını, hedge fonunun yapısı hakkında Singapur Yüksek Mahkemesini yanıltmakla suçladı.

Çarşamba günü, Teneo’nun tasfiye memurları, hedge fonunun kalan varlıklarının araştırılması için mahkemeden onay aldı. Ancak Zhu, tasfiyecilerin, firmalarının yapısını yanlış beyan ettiklerini söylüyor.

three

TACPL, Temmuz 2021’in sonuna kadar Singapur’da lisanslıydı ve daha sonra yatırım yöneticisi olarak görev yapmayı bıraktı. Yerini İngiliz Virgin Adaları merkezli ThreeAC Ltd aldı. TACPL tasfiye memurlarının taleplerini karşılayamayacağından, şirketin temsilcileri olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalabilir.

TACPL’nin yöneticilerinden olan Zhu, görevlilerinin ve temsilcilerinin, mahkemeye saygısızlıkta bulunmaları halinde para ve hapis cezasına çarptırılabileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner