Yükleniyor...

Three Arrows Capital’ın Kurucu Ortağı Kyle Davies Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasasını Yorumladı

Kripto para odaklı hedge fonu Three Arrows Capital'in kurucu ortağı ve başkanı Kyle Davies, mevcut piyasa döngüsünde 2017 boğa piyasasının tekrarlanmayacağına inanıyor.

three arrows capitalin kurucu ortagi kyle davies bitcoin btc ve altcoin piyasasini yorumladi

Kripto para odaklı hedge fonu Three Arrows Capital’in kurucu ortağı ve başkanı Kyle Davies, mevcut piyasa döngüsünde 2017 boğa piyasasının tekrarlanmayacağına inanıyor.

Yeni bir videoda Davies, Bitcoin ve altcoin’lerin bir süper döngüde olduğunu söylerken, kripto para piyasasının hala önemli düzeltmeler görebileceğini söylüyor.

“Bir süper döngü ile… hala oynaklık var. Yani özellikle de arzı sabit bir varlık olan Bitcoin için…
Bu, dört yıllık bir ayı [piyasasına] gireceğimiz anlamına gelmez. Bu sadece düzeltme yaptığımız ve tamam olduğumuz anlamına gelir… düzeltme yaptık, şimdi devam edelim, değil mi?

Three Arrows Capital başkanı, Bitcoin fiyatındaki son zamanlardaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %50 oranındaki düşüşün, trader’ların aşırı kaldıraç kullanmasından ziyade Çin’deki madencilere yönelik baskı gibi olumsuz haberlerden kaynaklandığını açıklıyor:

“Bu geri çekilme sertti… Aşırı kaldıraç kullanmamızdan kaynaklanmıyordu…
Çin’in hash gücünü aktif olarak kapatmaya çalışması gibi oldukça büyük bir haberdi, ki bunu yapmaya başladılar -ülkenin her yerinde değil. Örneğin Xinjiang’da herkesin madencilik araçlarını kapatması gibi. Çinli madenciler, başka yerlere gidiyor. Sichuan’da olmadı ancak önümüzdeki 36 ay içinde olabilir.”

Davies, şirket Bitcoin’de short pozisyon aldığı için Three Arrows Capital’in düzeltmeden yararlandığını ve bu nedenle hedge fonunun şu anda FTX kripto para borsasındaki en karlı varlık olduğunu ekliyor:

“İşin aslı, biz de büyük bir Bitcoin hedge’i yaptık ve bundan çok para kazandık ve bu yüzden biliyorsunuz… diğer önemli trader’larla şu anda FTX lider tablosunun ortasında olabilirler. Bu yüzden bir numarayız. Çünkü piyasaya biraz daha eğildik.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x