Yükleniyor...

Three Arrows Capital’in Singapur’da Kalan Varlıkları İncelenecek

Three Arrows Capital (3AC) tasfiye memurları, Singapur'da çöken hedge fonunun kalan varlıklarının araştırılması için mahkemeden onay aldı.

Three Arrows Capitalin Singapurda Kalan Varliklari Incelenecek

Three Arrows Capital (3AC) tasfiye memurları, Singapur’da çöken hedge fonunun kalan varlıklarının araştırılması için mahkemeden onay aldı.

Singapur’da Mayıs ayının başına kadar faaliyet gösteren Three Arrows Capital, aynı dönemde Terra stablecoin projesinin patlamasıyla çöküşe geçen firmalar arasında yer aldı. Ardından Three Arrows birçok davada başrol oynamak zorunda kaldı. Konuyla ilgili en son güncelleme de Singapur Yüksek Mahkemesi tarafından geldi.

Three Arrow Capital’in Singapur Varlıkları İncelenecek

İngiliz Virgin Adaları mahkemesi tarafından Haziran ayında Three Arrows için tasfiye kararı verilmişti. Bu karar ile birlikte 3AC’ye tasfiye yöneticisi olarak danışmanlık firması Teneo atandı. Bloomberg‘te yer alan habere göre Teneo, aynı emrin Singapur’da da tanınması için dilekçe verdi ve mahkeme tarafından onay aldı.

Hedge fonunun kalan varlıklarının araştırılması için mahkemeden onay alan Teneo’nun tasfiye memurları, Singapur’da tutulan banka hesapları, mülkler, kripto para birimleri, NFT’leri ve şirketlerdeki hisseler gibi hangi varlıkların Three Arrows’a bağlanabileceğini belirlemeye odaklanmayı planlıyorlar.

İddialara göre, 3AC alacaklıları mahkeme belgelerinde, teminatsız taleplerde 2,8 milyar dolardan fazla borçlu olduklarını gösteren evraklar sundular. Söz konusu Singapur fonlarının nereye aktarılacağı netlik kazanmadı ve 3AC’nin ne gibi açıklamalar yapacağı merakla bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner