Yükleniyor...

Ticaret Efsanesi Brandt XRP’yi Dolar ile Karşılaştırdı

Efsane trader Peter Brandt geçtiğimiz günlerde XRP’yi, dünyanın rezerv para birimi olan ABD Doları ile karşılaştırarak bir kez daha dikkat çekti

brandt xrpyi dolarla karşılaştırdı

Efsane trader Peter Brandt geçtiğimiz günlerde XRP’yi, dünyanın rezerv para birimi olan ABD Doları ile karşılaştırarak bir kez daha dikkat çekti.

İki Bagholder’ın Hikayesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brandt, ABD Federal Rezervi ve XRP’nin arkasındaki San Francisco merkezli şirket Ripple arasında paralellik olduğunu ifade ediyor. Brandt iki taraf için de “bagholder” kavramını kullanıyor. Bilindiği üzere bagholder, mali argoda değersiz stokların hisselerini elinde tutan bir hissedardır. Ayrıca, temerrüde düşmüş bir şirketin bonoları ya da başarısız bir kripto para biriminin paraları gibi değersiz hale gelen finansal araçların sahibi için de kullanılmaktadır.

Konuyla ilgili konuşan Brandt, şunları söyledi:

“Fed, doların bagholder’ı eğer isterse arzını ikiye katlayabilir.  Ripple ise XRP’nin bagholder’ı ve kaynağı ikiye katlayacak.”

Fed, son on yılda trilyonlarca dolarlık balonlarla dolu ABD’deki para arzını yönetmekten sorumlu. Başkan Jerome Powell’ın mali piyasaları desteklemek ve bu yılki krizden kaynaklanan darbeyi yumuşatmak için tüm silindirlere ateş etmeye başlamasının ardından bilançosunun 2021 yılına kadar 10 trilyon dolara yaklaşması bekleniyor.

Ripple da Brandt’ın belirttiği gibi, aylık olarak 1 milyar XRP token’ının kilidini açarken, token’ın tedarikindeki aslan payını kontrol etmektedir. Kripto araştırma firması Messari tarafından sağlanan verilere göre, XRP’nin enflasyon oranı şu anda yüzde 21,3’te duruyor (Bitcoin’in yüzde 3,4’üne kıyasla).

Brandt Kripto Paralara Karşı Değil

Daha önce bildirildiği gibi, Brandt daha önce XRP’yi fiyat hareketi sadece Ripple tarafından desteklenen “manipüle edilmiş bir para” olarak adlandırıyordu.

Grafist XRP’nin “çıkmaz nokta” olduğuna inanırken, aslında Bitcoin ve Ethereum‘da “süper yükseliş” beklediğini ifade ediyor.