Yükleniyor...

TikTok, Fenomenlerin Kripto Para Tanıtımı Yapmasını Yasaklıyor

Popüler sosyal medya platformu TikTok, bu hafta içerik politikasını güncelledi ve sosyal medya devi, kripto para fenomenlerinin devrine son veriyor.

titiktok kripto para yasak

Popüler sosyal medya platformu TikTok, bu hafta içerik politikasını güncelledi ve sosyal medya devi, kripto para fenomenlerinin devrine son veriyor. Politikanın, içeriği kripto paralara ve daha geniş finansal manzaralara dayanan içerik oluşturucular için etkileri olabilir.

Politika değişikliğinin bazı muafiyetleri olsa da, yeni yasaklanan içerik grubu “Finansal Hizmetler ve Ürünler”dir. Bu kategori, kripto paralar, krediler ve kredi kartları, ticaret platformları, forex ticareti, hatıra paraları, yatırım hizmetleri ve daha fazlasını içeren ancak kesinlikle bunlarla sınırlı olmayan konuları içerir. Bununla birlikte, TikTok’un reklam politikası aynı kalıyor ve şu anda finansal hizmetler şirketlerinin 18 yaşın üzerindeki kişilere reklam vermesine izin veriyor. Buna rağmen, platformda kripto para ve dijital varlıklar için reklamlar zaten yasak.

TikTok genç tüketiciler için finansal bilgi için yükselen bir araç haline geldi. Platformun “FinTok” veya “StockTok” olarak adlandırılan finansal köşesi, spekülasyon, aşırı abartma ve gerçek finansal içgörüler veya bakış açılarının muazzam bir karışımıdır. Bunun bir uzantısı olarak, TikTok, platform genelinde düzenlenmemiş finansal tavsiyeye izin verdiği için son zamanlarda artan incelemeyle karşı karşıya kaldı.

Kripto Para Topluluğundan Olumlu Tepkiler

Kripto para topluluğunun bir kısmı bu yasağa karşı olumlu tepki verdi. Çünkü bilindiği üzere özellikle “shitcoin” olarak nitelendirilen bazı coin’ler bu platformda pump’lanıyor, yatırımcıları da zarara sokuyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x