TikTok Sahibi, Çinli Medya Grubu ile Blockchain Ortaklığı Kuruyor •
Yükleniyor...

TikTok Sahibi, Çinli Medya Grubu ile Blockchain Ortaklığı Kuruyor

Büyük sosyal medya uygulaması TikTok sahibi ByteDance, devlete ait Çinli medya grubu ve ThePaper.

tiktok blockchain

Büyük sosyal medya uygulaması TikTok sahibi ByteDance, devlete ait Çinli medya grubu ve ThePaper.cn operatörü Shanghai Dongfang Gazetesi ile ortak Blockchain ve yapay zeka içeren iş modelleri geliştirmek için ortak girişim başlattı.

Ortak girişim, 10 Aralık’ta 10 milyon yuan (1,43 milyon dolar) kayıtlı sermaye ile, Doğu Çin’in Shandong eyaletinin başkenti Jinan’da başlatıldı. ByteDance bu girişimin yüzde 49’una sahipken geri kalanı da Çin medya grubuna ait. TikTok aylık 500 milyon aktif kullanıcı görüyor ve şu anda ABD’deki Apple App Store’da en çok indirilen ikinci uygulama. ByteDance ve TikTok’un blockchain teknolojisinden nasıl faydalanabileceği henüz belli olmasa da, olası bir kullanım örneği dijital medya veri doğrulaması için olabilir. Örneğin, ABD yasa uygulayıcısı Axon Enterprise, Deepfake AI tarafından üretilen videolarla savaşmak için blockchain kullanmayı hedefliyor.

Çin Blockchain Konusunda Önder

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son haberlerde de yer aldığı gibi blockchain teknolojisi hızla olgunlaşıyor ve Çin’de geniş bir kabul görüyor. Bu ayın başlarında, Çin Merkez Bankası’nın küçük ve mikro işletmeler için blokchain bazlı özel finansal tahviller için 20 milyar yuan (2.8 milyar $) yatırım yapmıştı. Ayrıca, Çin’in yakın gelecekte merkez bankası dijital para biriminin ilk gerçek testini yapması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x