Yükleniyor...

ABD Tiktok’u Yasaklamanın Yollarını Arıyor

TikTok son birkaç haftadır en tartışmalı uygulamalardan biri oldu ve sıkıntıları henüz bitmiş gibi görünmüyor.

4791 1280x768

TikTok son birkaç haftadır en tartışmalı uygulamalardan biri oldu ve sıkıntıları henüz bitmiş gibi görünmüyor. Hindistan’dan sonra şirket şimdi de, ABD’de bir yasakla karşı karşıya kalabilir.

Fox News’a verdiği röportajda ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD hükümetinin  TikTok dahil olmak üzere; Çin menşeili uygulamaları yasaklamayı düşündüğünü söyledi:

“Bunu çok ciddiye alıyoruz, kesinlikle araştırıyoruz. Bu konu üzerinde uzun zaman çalıştık ve altyapısındaki Huawei teknolojisini anlamaya çalıştık.”

Pompeo, ABD’nin vatandaşların cep telefonlarındaki Çin menşeili uygulamaları yasaklamayı düşündüklerini de sözlerine ekledi. Geçen hafta Hindistan’ın Çin merkezli 59 uygulamayı yasaklama kararını da övgüde bulundu.

ABD ve Çin halihazırda bir ticaret savaşının içinde ve ABD’nin TikTok’u ve diğer Çin uygulamalarını yasaklama kararı, durumu daha da kötüleştirebilir.

Çeşitli ABD kuruluşları, son aylarda TikTok ile ilgili endişelerini dile getirdi. Geçen yıl ABD Donanması, güvenlik endişeleri nedeniyle uygulamayı yasaklamıştı. Mayıs ayında Cumhuriyetçi Senatör Josh Howly de, TikTok’un tüm federal çalışanlar için yasaklanması gerektiğini söyledi.

Bugün ise TikTok, Çin’in tartışmalı güvenlik yasasını düşünerek uygulamalarını Hong Kong’un Play Store ve App Store’undan kaldırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner