Yükleniyor...

Tim Bond: Bitcoin (BTC) Aşırı Özgürlükçü Bir Anarşizm Biçimi

Odey Asset Management ortağı olan Tim Bond, Bitcoin (BTC) ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

bitcoin btc

Odey Asset Management ortağı olan Tim Bond, Bitcoin (BTC) ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Bond, Bitcoin’in toplumun normal işleyişini durdurabilecek konumda olduğuna inanıyor. MarketWatch’a demeç veren Bond, Bitcoin’in bir sosyal faydası bulunmadığını ve aşırı özgürlükçü bir anarşizm biçimi olduğunu ifade etti.

“Bu anlamda Bitcoin, liberter anarşizmin bir öncüsü konumundadır. Silikon Vadisi içerisinde de bu kadar popüler olmasının esas nedeni budur.”

Hükümetler İstikrarsızlaşabilir 

Bond, Bitcoin’i tasvip etmediğini belirterek, Bitcoin’in para birimi olarak kullanılmaya başlaması halinde hükümetlerin de istikrarsız bir hale bürünebileceğini ifade etti.

“Bitcoin fiat para birimlerinin yerini almaya başlarsa, hükümetlerin vergilendirme ve harcama yapma faaliyetleri büyük bir biçimde sekteye uğrayacaktır.”

Bond ayrıca Cambridge Üniversitesi’nin yaptığı çalışmaya atıfta bulunarak, Bitcoin madenciliğinin çevreye verdiği zararın da üzerinde durdu. Araştırmaya göre Bitcoin madenciliği yıllık ortalama 118,17 TWh elektrik kullanımını gerektiriyor.

Bond, Bitcoin’in spekülatif olması ve kara para aklamak için suçlulara hizmet etmesi haricinde herhangi bir değeri olmadığını belirtti.

Bond’un açıklaması, Silikon Vadisi’nin en önemli şirketleri arasında olan Tesla’nın yatırımının ardından geldi. Tesla yapmış olduğu 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla, kripto para gündeminde bomba etkisi yaratmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner