Anasayfa Bitcoin Haberleri Tim Draper: Bitcoin 250.000 Dolar Hedefine Emin Adımlarla İlerliyor

Tim Draper: Bitcoin 250.000 Dolar Hedefine Emin Adımlarla İlerliyor

ABONE OL:google-news

Tim Draper, Bitcoin’in 2023 yılına uluslararası döviz piyasasının yüzde beşini işgal edebileceğini ve bunun fiyatını 250.000 dolara çıkarabileceğini söyledi.

Para Birimi Olarak Bitcoin

Efsanevi girişimci Tim Draper, 2022’de Bitcoin fiyatının 250.000 dolara ulaşacağından oldukça emin. Ayrıca bu yükseliş tahmininin yarılanmaya (halving) bağlı olmadığını açıkladı.

Eylül 2014’te Draper, Bitcoin’in sadece üç yılda 10.000 doları bulabileceğini öngörmüştü. O zamanlar çok uçuk görünen bu öngörünün çok düşük kaldığı ortaya çıktı ve Bitcoin fiyatı Aralık 2017’de 20.000 dolara fırladı. Şimdi ise Draper, 250.000 dolarlık tahmine öncekinden daha fazla güvendiğini iddia etti ve tahminini şu şekilde dile getirdi:

Bu tahminimde 8.500 dolar tahminimden daha çok eminim. Bitcoin 2022’de 250.000 dolar olacak ya da en geç 2023’ün ilk çeyreğinde…

Halving’ten Daha Önemli

Tahminiyle ilgili en ilginç kısım, Bitcoin’in akışkan stok modeline (stock-to-flow – S2F) dayanmamasıdır. Bitcoin her dört yılda bir yarılanmayla madencilik ödüllerini düşürür. Bu da tarihsel olarak büyük bir boğa koşusuna yol açar. Draper, halving etkisinden ziyade Bitcoin’in alternatif bir para birimi olarak pazar payından yüzde 5’lik bir pay alacak olmasının yükselişe etki edeceğini düşünüyor:

Benim tahminim, Bitcoin’in dünya çapında bir para birimi olarak %5 pazar payını almak için yeterli altyapıyı oluşturacak olmasına dayanıyor.

Ayrıca Draper, hala Bitcoin aldığını ve biriktirdiğini itiraf etti.

Bitcoin Cash Potansiyeli

Draper, Bitcoin ve akıllı sözleşmelere dayanan merkeziyetsiz bir dünyaya doğru gidildiğini söylüyor. Ayrıca medya ve hükümetlerin yakında Bitcoin’in gerçek potansiyelini göreceklerini düşünüyor:

Bugün döviz işlemleri 86 trilyon dolar. 10 yıllık kripto paraları da eklerseniz gelecekte 120 trilyon dolar olacağını düşünüyorum. Bu çok büyük, dev bir pazar…”

Draper ayrıca, yenilik fikrini sevdiği için fork fikrini de sevdiğini söylüyor. Bitcoin Cash’in üzerinde yetenekli kişilerin çalıştığı için potansiyeli olduğuna inanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,560TakipçilerTakip Et
871AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar