Yükleniyor...

Tim Draper: Koronavirüs BTC İçin Fırsat Olabilir

Koronavirüsün küresel yayılımı, 2020 yılı ekonomik krizinde önemli bir rol oynadı.

tim draper bitcoin koronavirüs

Koronavirüsün küresel yayılımı, 2020 yılı ekonomik krizinde önemli bir rol oynadı. Dünya ekonomisini kurtarmak için 7 trilyon dolarlık bir paket oluşturuldu ve bu rakam hızla artıyor. Bitcoin yatırımcısı Tim Draper, bu faktörlerin Bitcoin (BTC) ve akıllı sözleşmeler gibi yeniliklerin gelişmesini sağlayan devrim noktası olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel risk sermayesi yatırımcısı Draper, 6 Nisan’da verdiği bir röportajda hükümetin sonsuz para basma planı hakkında şüpheci olduğunu ve paranın küresel ekonomiye “nüfuz etmesinin” yıllar alacağını söyledi. Draper, şu ifadeleri kullandı:

“Ekonomiyi bir sürü para ile dolduracaklar ve bu paranın daha az değerli hale gelmesine neden olacak.”

Draper, insanların milyarlarca merkez bankası tarafından basılan fiatın aksine, sabit bir kaynağı olduğu için Bitcoin’e dönmeye başlayacağına inanıyor. Draper bununla alakalı olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu, insanların ‘neden sadece Bitcoin kullanmıyorum?’ dediği gerçekten ilginç bir zaman olacak. Biliyorum sadece 21 milyon adet var ama devletin tonlarcasını basacağıyla ilgili bir endişe olmayacak. Hepimizin hemfikir olduğu, şeffaf, açık, küresel bir para birimi kullanabiliriz.”

Küreselleşmenin Sonu mu?

Her ne kadar koronavirüsün son 25 yılda gelişen küreselleşmeye yönelik eğilimi sona erdirip erdirmeyeceği tartışmalara konu olsa da Draper, Bitcoin, akıllı sözleşmeler ve yapay zeka gibi dijital finansal yeniliklerinin hükümetleri daha iyi hizmetler sunmak için kendi aralarında “sanal düzeyde” rekabet etmeye zorlayacağına inanıyor. Bu da insanların özgürce hareket etmelerini ve “sevgi dolu” ve “daha ​​hoş” yeni bir küresel dünyada yaşamalarını sağlayacak. Draper şunları söylüyor:

“ABD, Çin, Rusya veya Hindistan veya Avrupa ya da başka bir yer, biz açık bir dünyayız ve coğrafi sınırlar gittikçe daha az anlam ifade edecek.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x