Yükleniyor...

Tim Draper, İkinci Açık Artırmada 2.000 BTC Kazandı

US Marshals, Silk Road'dan ele geçirdiği Bitcoinleri ikinci kez açık artırmaya çıkardıktan sonra dün (5 Aralık 2014 tarihinde) kazanan teklif verenler açıklandı.

tim draper1

US Marshals, Silk Road’dan ele geçirdiği Bitcoinleri ikinci kez açık artırmaya çıkardıktan sonra dün (5 Aralık 2014 tarihinde) kazanan teklif verenler açıklandı. Bloomberg’in açıklamasına göre Tim Draper, daha önceden açık artırmaya çıkarılan 30.000 BTC’nin sahibi, ikinci açık artırmada da 2.000 BTC’yi verdiği teklif ile kazandı. Tim Draper, ne kadarlık bir teklifle 2.000 BTC’yi kazandığını açıklamamış.

NY Times ise, US Marshals’ın bilgilendirmesine atıfta bulunarak, açık artırma ile ilgili yapılan açıklamaların açık artırma ile ilgili tüm işlemler tamamlanmadan önce onaylanamayacağını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

US Marshals, Silk Road’tan toplamda 144.000 ‘e yakın Bitcoin ele geçirmişti ve şu ana kadar bu miktardan 94.000 Bitcoin daha açık artırmada satılmayı bekliyor.

Yapılan ikinci açık artırmaya, Bitcoin Investment Trust ve geçtiğimiz günlerde ChangeTip’in 3.5 milyon dolarlık yatırım turunu yürüten Pantera Capital da katıldıklarını bildirmişlerdi.

“Girişim Hızlandırıcı Boost VC için daha çok Bitcoin gerekli.”

Coindesk‘e konuşan Tim Draper, daha önceden satın aldığı Bitcoinleri, destekçisi olduğu ve oğlu Adam Draper tarafından kurulan Boost VC’nin fonlaması için kullancağını belirtmişti. Boost VC mezunu girişimlere 300 BTC’lik ödül vaat edilirken, Tim Draper bu fonlamayı gerçekleştirebilmek için daha çok Bitcoin satın alması gerektiğini belirtiyor.

Referanslar, 
Bloomberg, Coindesk
 

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x