Yükleniyor...

TinyTap, Web3 Eğitimi İçin Fon Topladı

Animoca Brands’in yan kuruluşu olan TinyTap, önemli yatırımcıların katıldığı finansman turunda 8,5 milyon dolar değerinde fon topladı.

fon topladi

Animoca Brands’in yan kuruluşu olan TinyTap, önemli yatırımcıların katıldığı finansman turunda 8,5 milyon dolar değerinde fon topladı. 

TinyTap tarafından yapılan açıklamaya göre yatırımcılar arasında Sequoia China, Polygon, Liberty City Ventures, Kingsway Capital ve Shima Capital yer aldı. TinyTap CEO’su Yogev Shelly yaptığı açıklamada, fonlamanın SAFE ve SAFT yoluyla token kombinasyonu şeklinde gerçekleştiğini söyledi. 

Şirket, 100 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaştı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Animoca Brands’in sahibi olduğu edtech şirketi TinyTap, topladığı fonları Web3 eğitimi için kullanmayı amaçlıyor. 

Turun kapanışı sırasında yatırımcılar ile token için kesin planların paylaşılmadığını belirten Yogev Shelly: “Biz sadece tokenomik bir modelin genel olarak eğitime ve yaratıcı ekonomilere nasıl fayda sağlayabileceğine odaklandık” ifadelerini kullandı. 

Shelly, TinyTap’in geçtiğimiz Haziran ayında Animoca Brands tarafından şirketteki yaklaşık yüzde 84’lük hisse karşılığında 39 milyon dolara satın alındığını ve yeni finansmanla birlikte 100 milyon dolar değerine ulaştığını söyledi. 

Ekim 2022’de fon toplamaya başladıklarını söyleyen Shelly, FTX borsasının iflası nedeniyle bazı yatırımcıların Kasım ayında geri çekildiğini belirtti. Animoca tarafından satın alındıktan sonra şirketin neden fon topladığı sorulduğunda ise anlaşmadan sonra bile şirketin büyümeye devam etmek için hala bir teşviği olduğunu söyledi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x