Yükleniyor...

Togg, NFT Açık Artırmasını Erteledi! Tepkiler Büyüyor! 

Togg, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, NFT açık artırmasını ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.

Dunyada Ilk Togg Dijital Varlik Cuzdaniyla Sahnede

Togg, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, NFT açık artırmasını ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Togg tarafından yapılan paylaşımda, Togg akıllı cihazlar için ön sipariş sürecinin, web sitesi ve Trumore mobil uygulaması üzerinden yakın bir tarihte başlayacağı aktarıldı. Bununla birlikte NFT açık artırması da ileri bir tarihe ertelendi. Yerli otomobil markası yaptığı paylaşımın devamında şu ifadelere yer verdi: “NFT açık artırmasıyla satışa sunacağımız 100. Yıl Özel Seri Koleksiyonu’nu öncelikli teslimat kapsamından çıkararak, 29 Ekim 2023 tarihinde kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız.” 

Karar Birçok Kişi Tarafından Tepkiyle Karşılandı

Togg, tüm bunlarla birlikte yakın zamanda ön sipariş yöntemlerinden biri olarak duyurulan Yeni Lig yarışmasını da iptal ettiklerini belirtti. 

Mindstone Blockchain Labs CEO’su Tansel Kaya, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Türkiye’de yapılan kripto varlık satışlarında NFT olsun, token olsun yaygın bir uygulama var: Kafaya göre ilan edilen kuralları değiştirme, vaat edilen token’ları vermeme vs. Bunlar yaşanmasın, siz kafanıza göre iş yapmayın diye akıllı kontrat kullanıyoruz zaten.” 

Bunun dışında birçok kullanıcı Twitter ve diğer sosyal medya platformları üzerinden tepkilerini dile getirdi ve isyan etti. Togg’un NFT açık artırmasına katılmak üzere AVAX alan yatırımcılar, Facebook üzerinden grup açarak seslerini duyurmaya çalıştılar. 

Togg daha önce NFT’ler için fiyat tekliflerinin AVAX ile yapılacağını duyurmuştu. Birçok kullanıcı da bu yüzden AVAX’a yatırım yapmıştı. Ancak açıklanan bu son karar ile AVAX değer kaybı yaşadı ve birçok yatırımcı zarara uğradı. 

Togg, tartışma ortamına dönüşen NFT konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bildiri yayınlayan Togg, NFT ve açık artırma konusuna da değindi. Togg’un konuyla ilgili açıklamaları ise şu şekilde;

  1. Togg, 5 Şubat’ta yoğun ilgiyle başlayan NFT açık artırmasını, ülkemizi derinden sarsan deprem felaketleri nedeniyle 6 Şubat’ta durdurdu ve sabah saat 08.46’da ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.
  2. Başladığı günden 10 gün sonra tamamlanacağı akıllı kontrat ile blok zincirine işlenen NFT açık artırması, depremin maddi manevi yıkıcı etkilerinin derinden yaşandığı bu zaman diliminde, şartnamesinde de açıkça belirtildiği gibi, kendiliğinden sona ermiş oldu.
  3. Açık artırmanın ileri bir tarihe ertelendiğinin duyurulmasından sonra bazı kullanıcılar Trumore dijital varlık cüzdanlarındaki AVAX’larını çektiler, bazıları ise cüzdanlarında tutmaya devam etti. (Burada açıkça ifade etmek gerekir ki; Togg’un kullanıcıların cüzdanlarına müdahale etme, AVAX’larına el koyma, bloke etme, satma ve sonra yeniden geri alma yetkisi yoktur.)
  4. 100. Yıl Özel Seri araçlara sipariş verme hakkı tanıyacak NFT açık artırmasının ertelenmesi Togg planlarında değişikliğe neden olmamıştır. Marka, mart ayı içinde web sitesi ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş almaya başlayacak, siparişleri ve siparişlerin teslimat sıralaması çekilişle belirlenecek ve mart ayı sonundan itibaren ilk akıllı cihazlarını kullanıcılarına teslim etmeye başlayacaktır.  
  5. Ülke olarak içinde bulunduğumuz böylesine zor bir dönemde ve felaketin hemen ertesinde yeni bir açık artırma yapmayı doğru bulmayan Togg, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üretilen “100. Yıl Özel Seri” Togg akıllı cihazları için ön siparişe katılma ve teslim alma sıralamasını belirleme hakkını sağlayan NFT açık artırmasını 2023 yılı içinde gerçekleştirecek ve ilgili serinin teslimatlarına 29 Ekim tarihinden itibaren başlayacaktır. Ertelenen NFT açık artırmasına katılmak için hesabında AVAX olan kullanıcılar, 2023 yılı içinde koşulları değiştirilmeden yapılacak NFT açık artırmasına mevcut AVAX’larıyla katılıp, 100. Yıl Özel Seri Koleksiyonu’na sahip olma hakkını sürdürebileceklerdir. Dijital cüzdanlarında AVAX olan kullanıcılar söz konusu AVAX’larını cüzdanlarından çekebilecekleri gibi, dilerlerse cüzdanlarında tutmaya devam edip NFT açık artırmasına katılabileceklerdir. 
  6. Togg, 2023 yılında 20 bin adet akıllı cihaz üretecek ve akıllı cihazlar yıl boyunca kullanıcılarına teslim edilecektir.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x